Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Elszándékozom adni az 50...

Elszándékozom adni az 50 m2-es 2 szobás házunkat a XI. kerületben ami egy 500 m2-es telken van, hogyan lehet az értékét megbecsülni?

Figyelt kérdés

Konkrétan én arra lennék kíváncsi, hogy nagyságrendileg (nem pontosan) hogyan kalkulálhatom a házunk eladási értékét, ugye mert egyszer az teleknek (ingatlannak) is van egy értéke a környéken m2 alapján és lakásoknak is ami sokszor 10-szer annyi mint egy ingatlané ahol nincs ház rajta. Tehát én laikusként úgy kalkulálnám, hogy kiszámolnám a telek és a ház alapterülete szerinti értéket és a kettőt összeadnám. A m2 árakat az ingatlan.hu-n nézném meg ahol átlagárakat is mutatnak egy adott környéken.


Jó ez a logika, vagy teljesen más logika ill. elv alapján kalkulálják egy kertes ház értékét?



2021. márc. 27. 23:42
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Az ingatlan.com-on keress rá az azonos méretű és hasonló korú és állapotú kerületi házak árára.
2021. márc. 28. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem illik a kínálati áraszínvonalhoz a kalkulációd, öregkorodig árulhatod. Az utcánkban kb 10 éve 3 teljes évig árultak egy kétszintes házat 67 millióért, nem ment el. Kiadták bérbe, most megint árulják, most 95 millióért. Most sem fog elmenni. Az eladó a vágyait árulja, nem a valóságos árszintű épületet, nem a kereslettel számol, hanem a személyes álmaival.
2021. márc. 28. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Telekárral akkor szokás számolni, ha a ház bontandó, de figyelembe kell venni a bontási költséget is. Ha sima lakóház, akkor nem telekárral, hanem a hasonló paraméterű házakkal illik összevetni az árat.

Teheted nyugodtan irreálisra az árat, majd árulgatjátok pár évig még. Én, ha eldöntöttem, hogy eladom, akkor igyekszem reális árat szabni, hogy minél hamarabb elmenjen. Pár hét alatt mindig elment.

Szólok, hogy minél tovább lesz a piacon (évek), annál kevésbé lesz érdeklődő, mert mindenki úgy gondolja majd, hogy van valami defekt a házzal azért nem kell másnak sem.

2021. márc. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Én úgy árultam az ölembe hullt örökséget,(Pesti oldal) hogy vonzó irányáron hirdettem. A szomszéd azonnal jelenzkezett , de jeleztem, hogy már több vevő is érdeklődik. Ő mondott egy megfelelő árat, már írtuk is a papírokat.


Minden ingatlan(is) annyit ér, amennyiért megveszik.

2021. márc. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon biztos akarsz lenni a házad értékében, akkor hívj értékbecslőt, de közel sem biztos, hogy az általa jelzett áron el is fogod tudni adni.

Az eladási árat - ahogy előttem már írták - az ingatlanportálokon megjelenő, azonos paraméterekkel rendelkező ingatlanok szabják meg.

Ha szerencséd van, akkor a többiek túlárazták az ingatlanaikat, ha nincs szerencséd, akkor a többiek valamiért sürgősen áron alul hirdetik.

2021. márc. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Megnézed a hasonlókat a környéken és az alapján lövöd be az árat. Itt lakom a környéken. Arany árban mérnek mindent. Pedig pont ilyet keresnék
2021. márc. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kell tudni az állapotát hozzá.

Felújított, újszerű - 2 éven belül volt a felújítása cakklipakli (falakon belül is, új burkolatok, új szaniter, stb.), esetleg nem is lakott benne azóta senki

Jó állapotú - 6-14 éve volt utoljára ilyen felújítás és beköltözhető állapotú

Közepes állapotú - 15+ évvel ezelőtt volt utoljára ilyen felújítás

Felújítandó - legalább részben (pl. vezetékek vagy nyílászárók) felújításérett a lakás, 30+ éves vezetékek például, vagy kéményt kell bélelni, stb.

2021. márc. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes, hasznos hozzászólást!
2021. márc. 28. 22:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Rossz a kalkulációd. De ha 1/1 tulajdon, és családiház (nem sor, nem iker, nincs közös fal szomszéddal), nincs főúton, akkor bizony sokat ér, ugyanis sokan keresnek ilyen építési telket (házat nem igen). Többek közt én is. Ha a fentiek igazak 40-70 millió közt elmegy pár hét alatt, ha nem akkor neccesebb lesz. Ha gondolod megmutathatod. (Fontos még 11. kerületben, hogy vonathoz, nagyfeszültséghez ne legyen túl közel, az is sokat ront az értékén, és eladhatóságon, szóval sok mindentől függ értékbecslőt hívj szerintem.)
2021. márc. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!