Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Olyan vevő van, aki megnéz...

Olyan vevő van, aki megnéz 8-10 lakást és rájön hogy az első volt a legjobb? Van olyan, hogy 2-3 hét múlva szól csak vissza, hogy megveszi? Vagy inkább eldönti 2-3 nap alatt?

Figyelt kérdés
lakásvásárlás

2021. ápr. 4. 00:18
 1/9 anonim ***** válasza:
5%
A komoly vevő 24, ismétlem 24 órán belül tesz ajánlatot.
2021. ápr. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Nekünk volt ilyen, de sajnos lemaradtunk róla végül (mondjuk a banki kölcsönöket elnézve lehet, hogy szerencsénk volt, mert osztatlan közös lett volna).


Van olyan, aki vár pàr napot/hetet, de általában úgy jön vissza, hogy alkudni akar majd.

2021. ápr. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Igen, van olyan vevő, aki megnéz sok lakást, és rájön, hogy az első volt a legjobb. Nálunk is ez volt. Az elején nem tetszett az első, de minél többet néztünk meg utána, annál jobbnak tűnt az első ár-érték arányban. Szerintem akinek igazán kell, nem vár heteket, mert kockázatos, kitudja, hogy elviszik-e. Szerintem ha valaki rájön, hogy kell neki, max. pár napot ha vár. Vagyis, ha sürgős neki a lakásvásárlás, akkor biztos megpróbál rá lecsapni, mielőtt még elviszik.
2021. ápr. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mi ez a 24 órán belül ajánlatot tesz mánia.


Nyilván vannak "főnyeremény" lakások amikre le kell csapni.


De amikor valaki árulja a felújítatlan, sablon panellakását amiből van még körülbelül 20 másik az árkategóriájában ott nem feltétlenül mondja az ember az elsőre, hogy oké.


Főleg amikor 1-2 milliós eltérések vannak, és mérlegelni kell, hogy egyiknél a kilátás a jobb, másiknál az elhelyezkedés, harmadiknál kicserélték az ablakokat, negyediknél az ajtót.


Nyilván benne van a pakliban, hogy közben valaki elviszi. Mint ahogy az is, hogy egy jobbat visznek el és ezért "marad" a másik lakás.

2021. ápr. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Akinek gyorsan kell és már a zsebében lapul rá a zsé, az gyorsan fog lecsapni, aki ráér, mert van hol laknia és sokáig oszt-szoroz, mi éri meg jobban vagy egyáltalán akar-e költözni vagy még nézelődik, az lassabban fog dönteni. Nem tudhatod, ki milyen élethelyzetben van és milyen személyiség, így nincs erre szabály.
2021. ápr. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Most vettem egy lakást. Aznap, mikor feltették, már hívtam a tulajt, másnap 5-en néztük meg (külön-külön), 3-an tettünk ajánlatot azonnal. Egy héten belül az enyém volt. Több lakást vettem már életem során, mindig azonnal tettem ajánlatot. Hozzáteszem, csak akkor teszek ajánlatot, ha elsőre érzem ezt za "ez álmaim lakása" érzést. Ha nem jön be elsőre, tovább nem gondolkodom rajta.
2021. ápr. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha esetleg a drága a lakás, lehet hogy van aki nem mer alkudni, mert azt hiszi az már fix ár. 10% alku még beleférhet?
2021. ápr. 4. 14:46
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem annyira rájön, inkább össze kell érnie időben a bevétellel, amiből megveszi. Ha eladott lakás árából veszi, akkor annak a szerződésnek a napját jó megvárni az ajánlattétellel. De ettől még ha komolyan kiválasztott valamit az ember, akkor elmondja, hogy ez és ez van, akkor tudok ajánlatot tenni, ha az enyémre jött vevő.

Az első kicsi érdeklődésnek az a jele, hogy jelzi a vevő, hogy még egyszer szeretné majd nézni, vagy a nagyszüleinek is szeretné mutatni.


Eladóként teljesen lényegtelen, hogy mi jár a vevők fejében, mert úgyis az a lényeg, hogy tesz-e valaki árajánlatot, és amíg nem kötsz szerződést, vagy nem fizették ki az utolsó vételárat is, addig a lakás eladó, tehát minden érdeklődőnek mutatod.


Nem értem az ilyen kérdéseket, mért nem a lakásnézőkkel beszélgetsz az élethelyzetükről, amikor eljönnek nézni?

2021. ápr. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen és olyan is. Van, hogy valaki az első nap tesz ajánlatot, de az is lehet, hogy csak hetekkel később.
2021. ápr. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!