2 ingatlanbecslő?

Figyelt kérdés

Eladó lett a kertes házam, elhívtam egy nagyon közeli ismerősömet aki ezzel foglalkozik, azt mondta 9.5 milliót ér, hívott a férjem egy másikat, neki pedig ő azt mondta hogy 12 milliót ér. Mitől függ ez? Kire hallgassak?

Egyébként csendes utca, 80nm házikó, vályog falazat. Rákérdeznétek az ismerőstől hogy miért mondott kevesebbet?


2021. ápr. 18. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nyugodtan rá lehet kérdezni. Amúgy nem kaptál róla doksit, hogy hogyan számolt (mondjuk a férjed becslőjétől)?


Általában ahány értékbecslő, annyi becslés, mert azt próbálja belőni, hogy mennyiért menne el az ingatlan. Ahogy a piac is, ők is össze-vissza áraznak. Rakd fel 12 millióért, vagy 12.5-ért alkuképesnek.


Ha holnap nem csörög a telefon, akkor kezdj el lefelé menni az árral.

2021. ápr. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez szubjektív. Teljesen mindegy, mennyit mondanak, ha nem kel el, mert nincs rá igény. Nézegess ingatlan.com-on hasonló házakat a környéken, az alapján próbáld betájolni. Nem sok értelme van értékbecslésért fizetni.
2021. ápr. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
14%
Vályog? Konkrétan 0 forintot adnék érte.
2021. ápr. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Általában az ingatlanosok próbálják lenyomni az árat, hogy minnél hamarabb menjen el a ház.
2021. ápr. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amíg dolgoztam, voltak évek, amikor értékbecsüsök véleményére voltam utalva.

Volt, amikor 2 embertől is kértem véleményt. Ha lényeges volt a különbség, akkor összeugrasztottam őket - oldják meg egymás között és argumentáljanak.

Ha valóban akartok értékbecsüst, akkor az egyikkel dolgoztassátok ki, aztán ezt mutassátok meg a másiknak. Mondjon véleményt a különbségről.

Persze, azé a döntő szó, aki látta az ingatlant. Aki csak a szavaitokra támaszkodik, azt ne vegyétek komolyan.

2021. ápr. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!