Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van jelentősége annak, tulajdo...

Van jelentősége annak, tulajdoni lapon hány szobás egy ingatlan?

Figyelt kérdés
Egy hatalmas 36 négyzetméteres szobával rendelkező ingatlant egy helyett kétszobássá építettek így át. Tulajdoni lapon egy szoba maradt. Ennek van valami jelentősége, ha megvennénk?
2021. ápr. 22. 16:22
 1/6 xswerdy ***** válasza:
88%
szerintem semmi. Nekem is van olyan lakásom, ami 2-ből 4 szobássá van alakítva. Ugyan el nem adtam, de hitelt vettem fel rá, az értékbecslő simán felértékelte a tényleges állapotának megfelelően.
2021. ápr. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Nincs jelentősége.

Nekem pl családi házam van, de az, hogy hány szobás a tulajdoni lapon nem is szerepel.

2021. ápr. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Adás-vételi, ajándékozási szerződésben ajánlatos feltüntetni a szobák számát és méretét. Konkrét esetről tudok, amikor a bíró semmisnek nyilvánította az ilyen ajándékozási szerződést. Tulajdoni lapon nem szokták feltüntetni a szobák számát.
2021. ápr. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 xswerdy ***** válasza:
85%
lakásnál a tulajdoni lapon szerepel a szobaszám, a társasházi alapító okiratnak megfelelően. Ezt módosítani nagyon bonyolult, alapító okirat módosítással járna. Háznál a tulajdon lapon csak a telek mérete szerepel, meg az a tény, hogy lakóház van rajta.
2021. ápr. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
akkor nincs érdemi jelentősége, ha pl. babaváróval tulajdoni lapon egy szobás (valóságban 2+fél) lakást vennénk? A négyzetméter-követeménynek megfelelne.
2021. ápr. 22. 17:34
 6/6 xswerdy ***** válasza:
100%
a babaváró szabad felhasználású, ott biztos nem gond. De államilag támogatott konstrukcióknál szokott feltétel lenni a méret (négyzetméter és szobaszám), nem tudom, a CSOK-nál pl. van-e ilyen feltétel, nézd meg a feltételeknél, én most nem ásnám bele magam.
2021. ápr. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!