Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nagyfeszültségű távvezeték...

Nagyfeszültségű távvezeték mellett vásárolnátok lakást?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy új építésű épülő társasházban egy kis lakást a várostól 5km-re van.

Árban tökéletesen megfelelne számomra.


Viszont kb 200-300 méterre tőle van egy nagyfeszültségű távvezeték.

Ráadásul az erkély pont arra néz tehát még a látványt is rontja.



2021. ápr. 23. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Ha a látvány nem zavarna simán.
2021. ápr. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Én nem, mert tartok az elektroszmogtól - tudom-tudom, ismerek erről minden irományt,... más meg a póktól fél - meg nekem fontos a látvány.

De úgyis neked kell döntened, amikor azt is számbaveszed, hogy mennyire fogod tudni esetleg eladni.

2021. ápr. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
2-300 méter az nem közel. Szerintem az a biztonsági határon kívül van. De le is lehet méretni hogy mi a helyzet, mekkora terhelést jelent.
2021. ápr. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
50-150 méteren kívül már nem jelent gondot.
2021. ápr. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Ekkora távolságra vennék.

Ha a ház fölött húzódna, akkor nem.

2021. ápr. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
Amiről nem tudsz, az nem fáj. Tudod hány helyen mennek a föld alatt 10 kilovoltos kábelek? Az is vicces, hogy a 300 méterre lévő távvezeték zavar, de a falban futó vezeték nem. Pedig a távolság reciprokának második hatványával arányosan csökken a térerő. Lehet hogy sokkal nagyobb az elektrosztmog a fali vezhetékeidtől, mint a távvezetéktől. A mindenhol jelenlévő wifiről már nem is beszélek. Persze mindenki attól retteg amitől a kedve tartja.
2021. ápr. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

De amúgy utolsónak igaza van. Én eléggé belemerültem a témába. A legrosszabb ha trafó van alattad vagy nagyon közel a lakáshoz meg ha a mobiltorony tappancsa közelről rá van irányítva a lakásodra.

Olyan villanyvezeték is mehet az ablakod előtt aminek nagyon magas az elekromágneses sugárzása. Vagy mondjuk a wifibox mellett alszol/dolgozol egész nap. Lehet hogy minden nap órakat állsz az indukciós tűzhely mellett vagy évente jársz tüdőszűrésre. Rengeteg sugárzás lehet. Le tudod méretni szakemberrel a sugárzást, de hivatalos szervek úgyis azt mondják hogy határérték alatti, mivel úgy állapították meg a határértéket, hogy minden beleférjen.

2021. ápr. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Trafó van a házunk előtt kB 300 méterre. 20 éve ott lakunk, semmi bajunk. Szóval igen, vennék simán :)
2021. ápr. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%
Most vagy a házatok előtt van, vagy 300 méterre. A kettő üti egymást.
2021. ápr. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!