Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Debrecen környéke vagy Gyöngyö...

Debrecen környéke vagy Gyöngyös? Ti mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

El szeretnék költözni. Jelenleg Budapest mellett lakom,de nem érzem itt jól magam, nem szeretem Pestet.

Személyes okból két város között gondolkodom: Debrecen és Gyöngyös.

Ha Ti választhatnátok a kettő közül, melyikbe költöznétek?

Mindenképpen csendes, tiszta levegőjű helyet keresek, kertvárosit vagy akár falusiast, de olyat, ami azért viszonylag fejlett.

Debrecen esetében inkább a közeli települések, pl.Józsa vagy Mikepércs érdekelne.

Aki esetleg arrafelé lakik, megosztaná a tapasztalatát, milyen ott élni?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2021. máj. 18. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én Debrecent választanám a kettő közül. Vagy 3.-4. lehetőségnek Pécs vagy Szeged.
2021. máj. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én gyöngyösön lakom sztem jó hely. Itt van a mátra budapest is közel van
2021. máj. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyöngyös.

Pont azokért, amit a 2-es leírt.

Debrecen környékét lakhatás szempontjából nem ismerem.

2021. máj. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyöngyös. Egyértelmű.
2021. máj. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én Mikepércsen élek. Imádom a települést, Debrecenből költöztünk ki, jó a közösség, kocsival közel van a városhoz. Ez a pozitívum.


A negatívum az, hogy Debrecenben kb. nulla a munkalehetőség, pláne, ha valami normálisabbat keresel. És busszal nagyon gáz a bejárás.

2021. máj. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én Gyöngyöst választanám, mert közelebb van Budapesthez (bár mivel te pont onnan mennél számodra gondolom Pest közelsége nem szempont) illetve kevésbé van keleten.
2021. máj. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :) Pécs, vagy Szeged se rossz ötlet ;)

Meglepődtem amúgy, hogy a legtöbben inkább Gyöngyöst választanátok.

2021. máj. 18. 22:21
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is meglepődtem, de örülök, hogy őszintén válaszoltak, annak meg főleg, hogy nem pontozták le őket :D Az ilyenekből látszik, hogy nem kell hinni a közönséges sztereotípiáknak, miszerint "borzalmas", "gettó", "lepra hely", "tele van c-vel", stb. Az a baj, hogy az ilyen egydimenziós agyúaknak Gyöngyös = Duránda, semmi több.

Hogy válaszoljak a kérdésre is, én is erre a kisvárosra szavazok.

2021. máj. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Cívisként írom, csak Debrecent nem választanám. Gyöngyös szép kis város, gyönyörű környékkel. Idős vagyok, itt születtem Debrecenben, itt nőttem fel, itt él a családom. Nagyon szerettem ezt a várost, élhető volt, virágos, tele parkokkal. Már régen is sokat jelentett az ismeretség, de ma már anélkül nem lehet jó álláshoz jutni. Én egy kedves, csendes kertvárosban élek, de ez már ritka. Minden talpalatnyi helyet beépítenek, a kertes házak helyére társasházak kerülnek, a parkokat, tereket lekövezik, Debrecen mára már kő, kő és kő. Virágok már legtöbb helyen csak ládákban. A közlekedés katasztrofális, sehol az országban nem találkoztam ennyire összehangolatlan lámpákkal. Bármerre mégy, minden irányban dugókat találsz. A tömegközlekedés megoldatlan, a buszok ritkán és pontatlanul járnak. Folyamatosan "építik", "csinálják" az utakat, de fél évnél tovább egyik sem bírja, minden utca tele van gödrökkel. A lakhatás drága, akár ingatlant vásárolni, akár bérelni. A város koszos, szemetes. A Nagyerdő, ami Debrecen legkedvesebb kirándulóhelye volt, egyre jobban beépítve. Lehet, hogy vendégként, túristaként szép város, de egyre élhetetlenebb. Ha nem itt éltem volna le az életemet, a mai eszemmel nem költöznék ide semmi pénzért. Tudom, hogy nem lesz népszerű az írásom, de aki évtizedekig itt élt, láthatja a (sajnos) negatív változásokat. Pedig rengeteg pénzt kap a város, csodákat lehetne tenni. A régi, belvárosi polgári házakat lebontották, vagy átépítették, már alig maradt valami a régi Debrecenből.
2021. máj. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú, amit írsz, 9-es. Budapesten is ugyanez megy, már ami a beépítéseket illeti. És sajnos nem csak ott, hanem minden nagyobb városban ez a nagy "fejlődés", hogy kihal az öreg néni a kertes házból, ledózerolják, aztán jön a 6 lakásos társasgettó, sőt, a maradék miniatűr zöldet is lebetonozzák. És még sorolhatnám. Szégyen.
2021. máj. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!