Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ingatlanosok foglalkoztatna...

Az ingatlanosok foglalkoztatnak-e olyan embereket, akiknek azért fizetnek, hogy menjenek velük lakásnezőbe?

Figyelt kérdés

Ezek nem igazi érdeklődők.

Így az ingatlanos el tudja mondani, hogy vitt potenciális vevőket.

Már több mint egy éve áruljuk az ingatlanunkat. Egyazon érdeklődőt 2 különböző ingatlanos hozott. Egyszer budapesti üzletembernek adta ki magát, majd 1 évvel később egy másik ingatlanossal jött és akkor külföldről hazatérő hazánkfia volt.

A maszkját nem vette le.

Mikor mondtuk neki, hogy ismerjük őt és már volt nálunk, letagadta.

Nos, mit gondoltok erről?



2021. máj. 20. 15:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%

Miért csinálnának ilyet? Az a célja, hogy eladja az ingatlant, mert akkor kap pénzt.

Neki is az a jó, ha valódi vevőket visz.

2021. máj. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Azért, hogy ne bontsák fel vele a szerződést azon indokkal, hogy nem vitt még érdeklődőt sem. Így az ingatlan megmarad a portfolioban. Minél több, minél exkluzivabb ingatlanokat kínál egy ingatlanos, annál jobb.

Ha egy ingatlan valami miatt nehezen adható el (a miénk ilyen, 2 szobás nem három) és egy kerek év leteltével nulla az érdeklődés, akkor így tartják a reményt az emberben.


Én azt mondom, hogy a pasi aki 3X járt nálunk 2 ingatlanossal vagy ingatlan-turista vagy az ingatlanosok fizetik.

2021. máj. 20. 16:34
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem csinálnak ilyet.
2021. máj. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Ezek nagyon rafinált egyedek, simán kinézem belőlük..
2021. máj. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem nem csinálnak ilyet, semmi értelmét nem látom.
2021. máj. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%

Nekem eddig 2 ingatlanos dolgozott, az egyik két lakásomat adta el, egyiket 2, a másikat 3 hét alatt. Nem tudom, hány érdeklődőt vitt el, mert mondtam, nekem csak akkor szóljon, ha mennünk kell az ügyvédhez. A másik ingatlanos egy másik lakásunkat adta el, szintén 3 hét alatt. Az első vevőt 2 hét után hozta, de az visszalépett, mert nem sikerült a hitelt felvennie. Ezután hozta a tényleges vevőt, akivel már az ügyvédnél találkoztunk. Plusz általa vettem a házamat, megmutatta, én ajánlatot tettem, ő intézte az alkut is. Nem hiszem, hogy álvevőket hordtak volna fel. Bár ez annyiból más, hogy ezek a lakások üresek voltak, az ingatlanosoknak meg adtam kulcsot.

Még arra gondoltam, nem túlárazott a lakás, hogy egy év alatt sem ment el? Idén vettem egy lakást, felrakták a hirdetést kedden, szombaton tudtam megnézni, (aznap nézte meg a többi érdeklődő is), még aznap este meg is vettem. Ott pl. azon múlt, hogy azonnal fizettem, a többi vevőjelölt még hitelt akart felvenni. Mondjuk ez nagyon jó befektetői lakás volt, korrekt áron.

2021. máj. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Álvevő volt, s azért, hogy az ingatlanos megbízást kapjon.

Szétnéztem az iNeten az ingatlanosok trükkjei között rátaláltam.

2021. máj. 21. 07:07
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

1, 5:

Már miért ne lenne értelme? Egy csomó ingatlanos azzal a stratégiával dolgozik, hogy felhív random hirdetőket, és komoly érdeklődőket hazudik be, hogy szerződjön vele az eladó. Ekkor már bekerül az adatbázisukba, és ha később valakinek épp az a lakás kell, akkor övé a jutalék. Ha kizárólahos szerződést köt a bepalizott eladóval, akkor az esetben is, ha nem az ingatlanirodán keresztül jön a vevő.


Szóval van az az eset, amikor érdemes eljátszania, hogy komoly vevőjelöltjei vannak.

2021. máj. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%
En mar voltam igy 5000 ftot kaptam es kamu nevet mondtam.
2021. máj. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Szétnéztem az iNeten az ingatlanosok trükkjei között rátaláltam."


Akkor gondolom azt is olvastad, hogy egyes cégeknél van kiszállási vagy bemutatási díj.


Te fizettél az ingatlanosodnak bemutatási díjat?

2021. máj. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!