Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Újbuda vagy Óbuda a jobb?...

Újbuda vagy Óbuda a jobb? Minden szempontot nézve. Ott élőket kérdezek.

Figyelt kérdés

2021. máj. 21. 13:57
A kérdező szavazást indított:
Óbuda
Újbuda
23 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:
aki szavaz indokolni is tud?
2021. máj. 21. 14:34
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Újbuda, kedves Rolpen. Vagy nem ezt akartad hallani?
2021. máj. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Aki Újbudán él oda teszi le a voksát, aki Óbudán, amellé. A fontos,hogy Te hol szeretnél lakni, nem az,hogy más hol érzi jól magát.
2021. máj. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsó ez nem túl objektív. Kéne valami pro kontra indok.
2021. máj. 23. 11:08
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én Óbudán élek, és Újbuda mellé teszem le a voksom :d Újbuda sokkal naposabb, fiatalosabb, modernebb. Az gyakorlatilag belváros, minden ott van közel. Egyetemek, munkalehetőség, sport, és pillanatok alatt átérsz Pestre.


Óbuda ezzel szembe szerintem öreg és unalmas. Nincs egy központja, egy pár út által felszabdalt, nagy kiterjedésű, egységes kép nélküli óriásfalu gyakorlatilag. Ahova ráadásul kijutni is nehezebb. Én már bánom, hogy ide költöztem, de ezen még szerintem változtatni fogok. Az egyetlen, ami pótolhatatlan benne, az a Római-part és környéke, olyan sehol nincs máshol Bp.-n. A Kopaszi-gát jópofa, de valljuk be, sose lesz olyan, mint a Római. Nagyon mű, és ráadásul körbe van véve építkezésekkel meg utakkal.


Még talán annyi szól Óbuda mellett, hogy Újbuda legtöbb része zajosabb Óbuda legtöbb részénél.

2021. jún. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindkét kerületnek vannak jobb és rosszabb részei, és elég kevés objektív szempont van még akkor is, ha hasonlót akarunk hasonlóval összehasonlítani.


Egyéni preferenciák számíthatnak, pl hogy merre van a munkahelyed (ha az Árpád hídnál akkor a 3. kerület a jobb, ha Ferencvárosban akkor lehet, hogy Újbudával jobban járnál), hogy Budapesten kívülre milyen gyakran jársz és merre (ha Törökbálinton laknak a rokonaid akkor Újbuda a jobb, ha a Pilisben vagy Szentendrére jársz kirándulni akkor meg Óbuda a kedvezőbb).


A levegő minősége kicsivel jobb a budai oldalon mint Pesten, azon belül is jobb északon mint délen (ellenben belső Óbuda nagyon szmogos, míg Újbuda külsőbb részei kevésbé). Dugók mindkét helyen vannak, de azért a Szentendrei útról ne akarj reggelente bejárni.


3. kerületiként én jobbnak látom ezt a kerületet, de lehet, hogy csak nem ismerem Újbuda jobb helyeit (nem tudom mi a Római part vagy a Hajógyári sziget megfelelője). Belső Óbudára viszont nem szívesen költöznék, mert zsúfoltnak és barátságtalannak tartom.

2022. dec. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én III. kerületi lettem a XI. kerület után. Sajnos igazuk lett azoknak akik mondták hogy ez rosszabb. Egy előnye van hogy az Árpád hídi irodavilág közel van, ez nyilván hatalmas előny ha munkát vesszük bár elég sok a home office-om szerencsére.


A III. kerület viszont tényleg iszonyatosan proli, kivéve a burzsuj a hegyvidéki részeket, de amúgy botrány mennyi primitív és ostoba ember lakik itt.


A XI. kerületben több a polgár, az értelmiségi, a jól öltözött kultúrember. Viszont mivel csomópontilag frekventáltabb a csöves is több arra de mégis normálisabb emberek laknak itt.


Sajnos.

2022. dec. 5. 13:06
 8/9 anonim ***** válasza:

Melyik részére költöztél a 3. kerületnek?


Én Kaszásdűlőn lakom és egyáltalán nem látom prolinak (éltem Mátyásföldön, Kőbányán, Csepelen, Angyalföldön, Rákoscsabán).

2022. dec. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én a III. kerület Óbudai részére költöztem, csak pár utcányira Kaszásdűlőtől, a Mömax túloldalán, tehát már a Bogdáni úttól délre ami még Óbuda.


Nos lehet Kőbánya, Csepelhez képest nem proli, de Újbudához, vagy a teljes budai oldalhoz, de akár a XIII. kerülethez vagy épp Mátyásföldhöz képest is nagyon az.


Borzalmasan sok a primitív egyszerű mackónadrágos ember. Meg persze a burzsoázia a hegyekből. Ritka undorító egyvelege él itt az embereknek.

2022. dec. 7. 07:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!