Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kérhetek lakbért?

Kérhetek lakbért?

Figyelt kérdés
Veszünk egy házat, most fogjuk kifizetni a ház teljes árát de bent lakik még az egyik tulaj. 90 napot kért a kiköltözésre. 1 hónapot nyilván adok ingyen de a maradék 2 hónapban fizessem úgy a hitelt hogy közben nem is újithatom fel a házat mert bent laknak? Kérhetem hogy legalább a törlesztő felét fizessék ki?

2021. máj. 23. 13:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
88%
Akkor fizetnèk, mikor adja a kulcsot.
2021. máj. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Értem ezt a hozzáállást is, de itt 3 gyerekről van szó. Valahova nekik is kell menni. Erre adnék 1 hónapot fizetés után, addig ők is eltudják intézni a másik házat szerintem
2021. máj. 23. 20:36
 13/19 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan kérj bérleti díjat, ez teljesen normális. Hisz amíg nem tudod birtokba venni, az neked is veszteség. Mi lenne, ha hitelre vennéd és közben albérletben is lennél? Fizetnéd egyszerre az albérletet és a hitelt is? Vagy mi van ha egyszerűen csak ki szeretnéd adni minél előbb? Akkor úszott 3 havi bevételed. De elég indok az is, ha egyszerűen csak szeretnél mihamarabb beköltözni, vagy szeretnéd mielőbb felújítani.

Most ne ebből a lakbérből akarj meggazdagodni, de egy ésszerű bérleti díjat nyugodtan felajánlhatsz, vagy ha nem, akkor az eladó is javasolhat más megoldást.

2021. máj. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
77%

Ha a tulaj 90 napot kér, akkor 90 napot kér, ez ilyen egyszerű. A vevő meg eldönti, hogy ez neki megfelel, vagy sem. Ha nem felel meg, akkor keres másik ingatlant. Minden azon múlik, kompromisszumra tudnak-e jutni.

"1 hónapot nyilván adok ingyen"

Ez ingatlan vásárlásnál nem így működik, rossz gondolkodás, hogy már azt az 1 hónapot is te "adod ingyen".

2021. máj. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
#14: Szerintem nem. Az ingatlanban azután akar 3 hónapot lakni, hogy kifizette azt, akkor minek neveznéd, ha nem ingyen ott lakásnak? 3 hónapig ott áll a pénze egy lakásban, amit birtokba sem vehet, ez egyáltalán nem szokványos és normális. Nyilván ha nem tudnak megegyezni, akkor kereshet másik ingatlant, de én mindenképp megpróbálnék kompromisszumot kötni. Az, hogy fizesse ki, de nem költözhet be, nem kompromisszum.
2021. máj. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
49%
Az átlag 30-60 nap szokott lenni, szóval a 90 nap egyáltalán nem egetrengető. Ingatlan-vásárlásnál szinte kizárt, hogy a pénz átadásával egyidejűleg meg is történjen a kiköltözés, így gyakorlatilag az, hogy x nappal később költözik ki, már előzetesen be van árazva a vételárban.
2021. máj. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
#16: Nem várja el senki, hogy egyik napról a másikra költözzön ki, de a 90 nap szerintem nem korrekt. Persze mindent bele lehet írni a szerződésbe, 1 évet is.
2021. máj. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 paradicsom31 ***** válasza:
Érdemes az adás vételi szerződésbe belefoglalni akkor, hogy a teljes összeg kifizetése akkor történik, amikor a birtokbaadás is lesz. Szerintem így lenne korrekt :)
2021. nov. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szerződéskötéstől 3 hónap múlva birtokbaadás (napra meghatározva), utána napi kötbért köteles fizetni, ha nem költözik ki. Ügyvéd tudja, hogy ezt bele kell venni a szerződésbe.
2021. nov. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!