Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A hitelmoratórium után sok...

A hitelmoratórium után sok lakás fog eladóvá válni? Ami ha jól tudom szeptember körül lesz.

Figyelt kérdés

2021. jún. 9. 23:49
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Miből gondolod?
2021. jún. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Amiatt mivel kitolódik a hitel ideje emiatt egy újabb kamatperiódusba csúsznak át. Illetve esetlegesen nőhet is a törlesztőrészlet.
2021. jún. 10. 00:10
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#1: Én is sok helyen hallotta már ezt az "előrejelzést". Azzal indokolják, hogy a moratórium lejártával lesznek olyanok, akik nem tudják fizetni újból a hitelt, ezért eladják a lakást inkább mint hogy elvigye a végrehajtó. Biztosan lesznek ilyen esetek, és ez növelni fogja a kínálatot. Hogy ez érezhető is lesz-e azt nem tudom.

Viszont a másik oldalon az is ott van, hogy biztosan többen (ez a moratóriumtól független) fognak a járvány lefutása után albérletbek öltözni a fővársoba (lásd egyetemisták) ezért sokan eladás helyett lehet hogy kiadják a lakást.

2021. jún. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Aki elveszítette sz állását azért ennyi idő után talál másikat és fizetintovább a hitelt. Pont ez a lényege. Nem hinném hogy annyi lakás eladóvá fog válni hogy az érzékelhető legyen
2021. jún. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Választásokig meg lesz hosszabbítva a moratórium, abban szinte biztos lehetsz.
2021. jún. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan gyors a a hatásmechanizmus - bizonyos esetekben évekbe is telhet, míg kilakoltatják a hitelképtelen lakót, letudják a papírmunkát és e közben kismillió "állami segítség" jöhet vagy épp újra jövedelemhez is juthat a lakó ami után meg tud egyezni a bankkal. Egy autótól vagy más kisebb ingó vagyontól könnyebben megválnak az emberek, mint egy ingatlantól.
2021. jún. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
De pl. olyan "okoskodást" is hallottam már, hogy mivel a járvány alatt tömegesen hunytak el a saját ingatlannal rendelkező nyugdíjasok és idős emberek ezért majd az ő lakásaik és házaik fogják elárasztani a piacot. Ez sem nagyon látszik egyelőre sem Magyarországon, sem Olaszországban, sehol máshol...
2021. jún. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7: persze hogy nem látszik, mert azert aranyaiban nem nőtt olyan durván a halálozás, a kereslet meg folyton nő.
2021. jún. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!