Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy kell lakást keresni ha...

Hogy kell lakást keresni ha én kifejezetten kis csendes mellék utcában szeretnék lakást nézni?

Figyelt kérdés
Szeretnék elköltözni valami kis fás mellékutcába ahol nincs semmi sportpark, nem főúton van, nincs közel rendőrség vagy tűzoltóság a zajok miatt, vastag fal van lehetőleg ami blokkolná a szomszéd esedékes zajait. Nekem csak ennyi lenne megfelelő a tökéletes nyugalom végett, mert amit a mostani lakásomnál tapasztalok attól már megőrülök lassan olyan sok zaj van körülöttem. Nem munka közelség szempontból nézek mert az bármikor változhat de nem is azt mondom hogy onnan a világvégére is elmennék ha ilyen lakást találnék de most nem a munka közelsége a fontos szempont hanem a fentebb említettek. Eddig az egyetlen ingatlanos oldal az az ingatlan.com ami tetszett. Maximum 25-29.millióm lenne egy lakásra ami társasházi nem tudom ez mennyire reális ilyen feltételekke. Főleg az lenne jó ha nem lenne semmilyen sport park vagy sport helyszín mint itt meg nem főúton lenne hanem akár egy csendes utcában. Sajnos az igatlanos oldalon nem talátam ilyesmi keresőt hogy ne főúton legyen meg ne legyen park a közelben, bár ezeket úgyis előtte meg kell nézni mielőtt döntést hoznék véglegesen. Mindenképp Budapesten maradnék. Nem kell luxus lakosztály csak a fentebb említettek közül ha az egyik akár teljesülne már az jó lenne.

2021. jún. 12. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Adj fel ezekkel az igényekkel apróhirdetést, vagy a lakáskínálatból keress neked megfelelőt. Bemehetsz ingatlanirodába is, hogy találjanak neked ilyen lakást.
2021. jún. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Kulso keruletek jok erre, III. kerulet, XIV. kerulet, XI. kerulet egyes reszei, Budafok, esetleg 4. kerulet (de ott eleg sok a c), kobanya meg ilyesmiket nem szivesen ajanlom
2021. jún. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
84%

Amiket 2-es írt azok jók.


Hozzátenném, hogy esetleg olyanok hogy Kistarcsa, Nagytarcsa játszanának? 20 percre vannak kb. a központtól.

2021. jún. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Marhára egyszerű. Beállítod az ingatlan.com-on, hogy milyen lakás érdekel és a részletes keresőben, a "Szerepeljen a hirdetésben" részbe beírod a csendes kulcsszót és így szűrsz rá.

Legyen árulkodó jel, ha azt írják a hirdetésben, hogy (ügyvédi) irodának, orvosi rendelőnek alkalmas, akkor k.rvára zajos és forgalmas helyen lesz a lakás.

2021. jún. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Jókat írtak fentebb. Még az is lehet egy jó módszer (legalábbis én sokszor találkozom vele), hogy ha ismersz konkrét ilyen utcát, ahol szívesen laknál, akkor kiraksz hirdetéseket hirdetőoszlopra vagy villanyoszlopra, miszerint "Lakást keresek a környéken. A telefonszámom:..."
2021. jún. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kistarcsa, Nagytarcsa nem tudom melyik központtól van 20 percre, talán Gödöllő központjától kocsival. Budapest központjától jóval messzebb van, pláne ha tömegközlekedsz, de kocsival is jóval több idő.
2021. jún. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Kis, fás mellékutcában keresel jól értem? Nos ez még talán sikerülhet is, bár hozzá kell tennem hogy ez és a belső kertre ( nem udvarra ) nézők a legkeresettebb, ezért a legdrágább ingatlanok. Kevés van ilyenből.


Ha találsz egy 'kis fás mellékutcában' eladó lakást, az horribilis áron lesz, de a probléma nem is ez, hanem, hogy az a kis fás mellékutca egy főútba fog torkolni. Mert ismerek én olyan utcát ahol a kis fás mellékutca egy másik kis fás mellékutcában torkollik de ezekből ( ha bp-et nézzük ) alig lehet pár tucat, tehát nagyon kevés ilyen utca van.


Én a helyedben inkább a tájolást nézném. Magyarul írod, hogy ne legyen előtte 'park' zöld. Miért is ne? Én ilyet találtam ami előtt egy 'parkszerűség' van, ez annyit tesz, hogy amikor kilépsz az egyik kapun ( mert kétirányból lehet bemenni ) akkor az egyik oldalt van egy járda és utána rögtön egy 'park'. Néhány paddal, tehát nem egy csöves tanya, nem játszótér, nem sportpálya, csak zöld, és nagyon szép, persze lehetne sokkal rendezettebb de bp-i viszonylatban jó.

Szóval én ilyesmiket néznék mert ilyesmiből van azért bőven.


De a kis mellékutcából kevés, nem beszélve, hogy ezek előtt/mögött szinte lehetetlen parkolni ha arra van bármikor szükség ( rendeléskor, költözéskor, látogatáskor, nagybevásárláskor, vagy általában egy autósnak úgy mindig ).


Szóval szerintem parkolóra és egy kisebb 'parka' néző az igazi. A parkoló is csak ha kisebb, élhető.


Ez az én személyes véleményem. Fontold meg.

2021. jún. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!