Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az lenne egy problémám hogy...

Magdi9008 kérdése:

Az lenne egy problémám hogy vásároltunk egy házat és ,ahogy utólag kiderült a szomszéd elvett belőle 100 m²-t igaz az egész telek 460 m² kértem hogy adja vissza az elvett földet de nem hajlandó vissza adni mit tehetek ?

Figyelt kérdés
Már az önkormányzat is küldött neki felszólítást hogy jogtalanul elvett a földet és használja tudom hogy ki kell méretni telekhatár hivatalosan földmérővel de azt szeretném tudni hogy én beperelhetem azért kártériteser hogy ő folyamatosan használja a földemet Ültetett bele zöldséget a fal tövet elvette ami hivatalosan nem is az övé lenne és oda rakja a rengeteg vas törmeléket levert a ház faláról a vakolatot a másfél métert nem hagyta el a ház falától és penészedik az az oldal amihez ő oda pakolta a hullám paláttól kezdve fáig amit csak el lehet képzelni Felajánlottuk neki hogy áljuk az egész kerítés csak adja vissza a Földünket de nem hajlandó rá csak folyamatosan ordít .A kutyája folyamatosan átjön a kerítésen és nekünk támad.Van egy 20 hónapos kis fiam akit nem merek kivinni az udvarra mert attól félnek hogy mikor jön megint át a kutya télen is nem tudtam kimenni rakni a Tűzre mert itt volt a kutyája és folyamatosan jött nekem az önkormányzat màr több felszólítást is küldött a kutya Miatt és most már az lesz a következő hogy elfogják altatni a kutyát de szerintem nem a kutya tehet arról hogy felelőtlenek a gazdi
2021. jún. 25. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Hívd ki a rendőröket jelentsd fel, kerítsd be a teljes területedet, ne hagyd hogy helyetted használja.
2021. jún. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Igen, beperelheted, kiméretheted, elkerítheted. De a fene tudja, hogy én a helyedben akarnék-e ilyen szomszéd mellett élni? Minden lépésedre neki lenne egy válaszlépése. Ha kártérítést kellene fizetne, akármilyen módon, de bosszút állna valahogy. Még jobban elmérgesedne a helyzet. Az ilyen emberek nem változnak meg, ahogy tudna keresztbe tenne neked/ nektek. Amúgy semmi közöm hozzá, de én menekülnék egy ilyen szomszéd mellől.
2021. jún. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én biztos nem fogok elköltözni mivel hogy olyan sokat költöttünk a házra. Azért mert neki bolond a feje .
2021. jún. 26. 06:44
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Én végigjárnám a hivatalos utat, bíróság, ügyvéd stb, majd hívnék egy földmunkagépet és eltolnák mindent amit arra a területre rakott.
2021. jún. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Ha rosszhiszeműen használta a földedet (és bizonyítani is tudod) akkor polgári peres úton kérhetsz kártérítést, helyreállítást és sérelemdíjat is.

Legelőször méresd ki egy földmérővel, aztán menj egy ügyvédhez.

2021. jún. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
82%
Mivel új vag, úgy gondolta hogy át tud verni, hátha nem tudsz róla, hogy az tiéd.
2021. jún. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%
Ha pl megnyomod hisszan a pontot, biztos előjön a vessző. Vags van mas módja. Nagyon nehezen olvasható ez így. Gratulalok a válaszolóknak, bár lehet, végig ők sem olvasták el.
2021. jún. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!