Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Falusi CSOK+hitelt milyen...

Falusi CSOK+hitelt milyen hitellel kombináltátok még? És mennyi plusz összeg kellett?

Figyelt kérdés

Főleg azok tapasztalata érdekelne akik 2 gyerekre vállalták, hogy manapság kb mennyire jön ki a ház megvétele + felújítása. Tudom hogy igényektől függ de azért egy naggyábóli képet kapnék róla.


A másik kérdésem pedig az lenne hogy ezeknél is van türelmi idő? Pl. hogy azt mondjuk hogy fél - 1 év múlva kezdenénk fizetni. Ez azért érdekes mert aki albérletből költözne de még kell újítani a házon azoknak egyszerre kell az albérletet is és a hitelt is fizetni amíg költözhető lesz a ház?



2021. júl. 16. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

Mondjuk nem mindegy, hogy főváros, nagyváros, vagy falu.

Olyan meg nincs, hogy bocsesz 1 év múlva ígérem fizetem a hitelt, de most még nem!

2021. júl. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 mindentudó99 ***** válasza:
85%
#1 Falusi csok. A nevében is benne van hogy város főváros kizárva.
2021. júl. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

"Ez azért érdekes mert aki albérletből költözne de még kell újítani a házon azoknak egyszerre kell az albérletet is és a hitelt is fizetni amíg költözhető lesz a ház?"


Komolyan vannak olyan emberek, akik ingatlant hitelre vásárolnának és "érdekesnek" találják, hogy nem a bank problémája, ha neked albérletet is kell fizetni a hitel mellett? Akkor költözz be a felújítandóba...nevetséges...

2021. júl. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Inkább az a nevetséges hogy vannak emberek akik nem tudnak értelmezni de mégis 'válaszolnak' :)

Nem olyan értelemben írtam hogy 'érdekes' hogy a bank problémája kéne legyen hogy ki mit fizet még a hitel mellett és jajj miért nem adnak időt.. hanem azoknak az embereknek érdekes ez a kérdés akik albérletből költöznének hogy ezeknél is létezik a pár hónapos türelmi idő, mert tudod van olyan is a néhány hitelnél hogy belefoglalják hogy a fizetés pl. 5 hónap múlva kezdődik és onnan indul az x év fizetés.. és ez volt a kérdés hogy a csoknál is van-e ilyen..

máskor értelmezz mielőtt írsz

2021. júl. 19. 10:56
 5/7 A kérdező kommentje:
létezik-e*
2021. júl. 19. 10:57
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

Ahha, igen.... szerintem meg az a nevetséges, hogy úgy okoskodsz ilyen magabiztosan, hogy ezek szerint halvány fogalmad sincs arról, hogy mit jelent pontosan az ún. türelmi idő...

S ha már falusi csok....hát valószinűleg nem egy sok 10milliós ingatlanról van szó és ezek szerint még azt is fel kell újítani, hogy költözhető legyen. Nos...ha már az induló törlesztés is úgy bezavar egy falusi ingatlanra felvett hitelnél, hogy ez "bezavarjon", az mit fog kezdeni a türelmi idő alatt keletkezett kamatemelésnél??? Mielőtt totális homályban oktatsz ki, hogy "nem tudok értelmezni" járj utána a bankodban, hogy mivel is jár a türelmi idő....

2021. júl. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem azért érdeklődtem a késleltettet fizetésről mert nem tudnám egyszerre a kettőt fizetni, hanem azért szerintem mindenki próbálja ebben a helyzetben a számára legmegfelelőbb opciót megtalálni.

Valóban nem olvastam utána a türelmi idő pontos részleteinek, hátrányainak de pont ezért született ez a kérdés .. tapasztalatok miatt és nem azért hogy egyből kb szánalmaskodni kelljen :d

Szóval nem, nem zavar be az indulótörlesztés albérlettel együtt sem, de érdekelt hogy lehet-e úgymond 'spórolni' ezen.

Lehetett volna úgyis válaszolni hogy nem éri meg türelmi időt kérni ezért meg azért és akkor én is válaszoltam volna hogy oké, köszi akkor marad a 2 dolog fizetése együtt és ennyi lett volna :D

Igen, faluban 10-en milliókért vannak házak, de azok akkor olyanok hogy újítani kell rajtuk, az olyan házakat amiken nem lenne sok plusz költség általában nem adják el (legalábbis errefelé) vagy csak nagyon ritkán.

Nincs még kinézett ház, 1-3 éven belül esedékes, ezért is csak ÉRDEKLŐDTEM

2021. júl. 19. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!