Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen esélyei vannak ma egy...

Milyen esélyei vannak ma egy fiatalnak lakásvásárlásra (CSOK-on kívül :D ) ?

Figyelt kérdés
A párommal mindketten dolgozunk és tanulunk (23 és 27 évesek vagyunk). Jelenleg albérletben élünk,aminek bár nagyon kedvező az ára,szeretnénk már lassan egy sajàt lakást. Nyilván a mai világban hitel nélkül nem igen lehet boldogulni. Mennyi önerőt érdemes beletenni? Milyen módon a “legolcsóbb” és legegyszerűbb ma fiataloknak lakáshoz jutni? Szeretnénk majd gyerekeket,tehát később játszik majd a CSOK,de majd csak 5-6-7 év múlva,illetve ahogy hozza az élet.

2021. júl. 19. 08:42
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ezen kívül lakástakarék tippeket is szívesen fogadok,nem igazán vagyunk jártasak még a témában.
2021. júl. 19. 08:43
 2/19 anonim ***** válasza:
79%

Hello, mi is így voltunk. Gyujtogettunk. Elkoltoztunk Budapestről, mert beláttuk, hogy ott olyan környékre nem tudunk költözni ami megfelelne. Mivel egy kelet-magyarorszagi városban olcsóbb az albérlet, viszont jó allasokert mentünk le, így 5 év alatt összegyűjtöttuk egy egész jó önerőt, mellé hitel, majd egy évig keresgettunk mire találtunk olyat ami megfelelt. Nagyon nehéz a használt lakás vasarlas, mert ha előtte a tulaj újított akkor biztos lehetsz abban, hogy csak a minimum latvanyszintre törekedett, és lehet hogy szét kell bombaznod, mert például a vezetékrendszer már korszerűtlen. Viszont a felújítás munka és költözés mellett ... Mondanom sem kell hogy az újépítésű házhoz 25-30 év hitellel lett volna reálisan esélyünk, ezt azért legfeljebb felkapott helyen vállaltuk volna be, ahol el tudjuk adni ha beüt valami gond.

Ez 6 éve volt, akkor még volt Fundamenta. Sok sikert nektek, szerintem most még sokkal nehezebb. Lehet amúgy hogy 7-8 év múlva nem lesz csok viszont azt augy tudom át lehet vinni másik ingatlanra később, nezzetek utána, bár én nem mertem még nem született gyerekre felvenni anno.

2021. júl. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%

#2

Fundamenta most is van.

[link]

2021. júl. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%
3# jogos, csak az állami támogatás már nincs, és igy nem tudom mennyire maradt megeros. Valójában nem tudom most milyen lakáscélú megtakarítások vannak rövidtávra, mivel már nem érint.
2021. júl. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%

Pakolni kell félre a pénzt és minél hamarabb megvenni az első lakást.

Ne fizess albérletet.

2021. júl. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%

Amennyit tudtok rakjatok félre, fundamenta már annyira nem éri meg. Mi MÁP-ba raktuk a pénzünket, 5 évre, adómentes és nem rossz kamattal nekünk megéri. Az 5 évet végig várjuk, hátha javul a lakás piac, illetve addig is gyüjtögetünk még. (még 3 év van hátra) Nem akarunk olyan sok hitelt felvenni, szerencsére szülőknél lakunk így albérletre se nagyon kell költeni - rezsi + kajába fizetünk -.

Ami biztos, hogy nem maradunk budapesten, ha találunk munkát máshol. 30 nm lakás 30 millióért rengeteg, vidéken 130 nm 30m.

2021. júl. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%

1. Menjetek ki külföldre dolgozni néhány évre, ahol éljetek szintén takarékosan. Nekem így lett Magyarországon lakásom huszonéves korom végére, hogy előtte 5 évet éltem Angliában és gyűjtögettem.


2. Szerezzetek valamilyen piacképes szakmát, amivel igazán jól lehet keresni. Lehet főiskolára járva is, de lehet szakmát tanulva is.


Több pénzt kell keressetek (és félretegyetek) a mostaninál és erre ezek a lehetőségek léteznek. Valamelyiket vállaljátok be ezek közül.

2021. júl. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%
Én mérnökként jelenleg elengedtem. Meg megmondom őszintén, hogy nyugat Mon lakok. Erősen gondolkozom, hogy ha már egy életre el kell adósodnom akkor inkább már a határ túloldalán teszem. Ennyit nekem egy kelet európai peco nem ér, hogy egy életet kuporgassak érte.
2021. júl. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%
Kedves Sorstárs! Sajnos nagyon okosat nem tudok mondani, mi is hasonló cipőben járunk, csak mi rendelkezünk egy viszonylag jó önerővel, de még így is elkeserítő a helyzet, mert egyszerűen lehetetlen az, hogy ,,kicsiben kezdjük", hiszen egy normális lakás ára, normális környéken kis túlzással már annyiba kerül kb. mintha építkeznél. Mi az agglomerációban gondolkodunk alapból, de ott is az igazán jó településeken horror árak vannak. :( Úgyhogy mi reménykedünk, és nagyon keresünk, hátha ki tudunk fogni egy olcsóbb telket... Kitartást és sok sikert nektek!
2021. júl. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%
Egyébként igen, legszívesebben én is szedném a sátorfát, csak a családomtól nem szeretnék távolra költözni.
2021. júl. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!