Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vettem egy lakást, a volt...

Vettem egy lakást, a volt tulajd 3 hónapja visszajár a házhoz és kibányássza a leveleit a postaládámból. Persze velem ezt nem beszélte meg, csak látom, hogy tűnnek el a levelei. A postán be tudom jelenteni, hogy ne küldjenek ide neki több levelet?

Figyelt kérdés

A ládán már cseréltem zárat, a volt tulaj nevére érkező leveleket pedig a láda tetején hagyom...de ennek most véget szeretnék vetni, mert nagyon idegesít, hogy folyamatosan visszajár, sokszor látom, hogy mászkál a ház körül..

Köszi a válaszokat!



2021. júl. 19. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bejelentőt kell kitöltened, hogy elköltözött.
2021. júl. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Meg kell vele beszélni, hogy majd te félrerakod a leveleit és ha jön akkor átveszi. Vagy írsz neki hogy levele jött.

Mi sok albérletbe laktunk már és soha nem volt gond. Vagy átirányították a leveleket saját címükre vagy havonta egyszer eljöttek értük.

2021. júl. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szóljneki, hogy irassa át a címét mindenhol( bank, szolgáltató, biztosító, stb) ez az ő dolga.
2021. júl. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az eladó 200 m-re dolgozott, mi elvittük neki a leveleit és kértük, hogy mindenhol írassa át a címét. Minden rendben.
2021. júl. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jelenleg albérletben élek. Az előző lakónak is érkezik ide levele. Megkerestem név alapján, Facebookon, írtam neki, hogy levele jött. Nagyon kedves volt, hálás. Megbeszéltük mikor érünk rá, eljött érte.
2021. aug. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
vigyázz mert nálad van még mindig bejelentkezve, ergo hatóságilag nálad lakik az eladód! azonnal kormányhivatal. ott igazolják h hány érvényes lakcímkártya van az ingatlanodban (nevet nem adhatnak ki). onnan az illetékes városháza, járási hivatal, kényszerkijelentés. vagy várd meg míg meglepetés ér amiért a te ingatlanod lakcímével intézgeti a kis ügyeit. miután megjött a kényszerkijelentés határozata, fiktiv lesz az eladó lakcíme a hatósági nyilvántartásban, azaz nem lakik már nálad. a határozattal indulhatsz a postára ahol minden neki szóló levelet fiktiv lakcím jelzéssel visszaküldenek. ne hagyd magad.
2022. jan. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!