Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Barátnőm lakástakarákából...

Barátnőm lakástakarákából lehet fizetni az én hitelem?

Figyelt kérdés

Barátnőm lakástakaréka hamarosan lejár és azon gondolkozunk így fel tudjuk-e használni előtörlesztésre.

Együtt élünk, nem vagyunk házasok, lakáshitel és a lakás is az én nevemen van.


2021. júl. 24. 23:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, csak a Ptk. szerinti közvetlen hozzátartozóknak.


De még olyan esetben sem lehetne már meglévő lakás törlesztőjére költeni.

2021. júl. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Úgy lehet ha a tulajdonjog arányos részét eladom neki?
2021. júl. 24. 23:49
 3/20 anonim ***** válasza:
71%

Ne őrülj meg, ha nem muszáj, akkor ne közösködj ilyen téren a csajjal, mert később meg ráfaraghatsz.

Engem lebeszéltek a szüleim, hogy mikor vettem a lakásomat, kapjon a barátnőm pár szátalék részesddést, hiszen együttfizettük a hitelt. 10 év után meg jól jött, hogy csak az enyém a keco.

2021. júl. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
A lakáskasszából tulajdonjogot lehet vásárolni. Hivatalos adásvételi szerződes kell. Arra számoljatok, hogy a csajnak kell utána illetéket is fizetnie. Javaslom, hogy csak akkor adj tulajdonjogot a barátnődnek, ha komolyan tervezel vele hosszú távon. Ha nem, inkább ne adj neki tulajdonjogot. Csak bonyolultabbá teszi a szakítást
2021. júl. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem se írj semmit a nevére. Anyagilag ilyen mélyen már esetleg akkor el lehet kezdeni közösködni, ha van már gyerek, de előtte nem éri meg. Íratnál a nevére, aztán nagy eséllyel az 5 évvel későbbi éned elküldené a fenébe a jelenlegi éned, hogy milyen hülye volt.
2021. júl. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
59%

3-4-5: Tehát akkor szerintetek a lány csak úgy adja oda a lakástakarék megtakarítását? Miért is?

Szerintem teljesen korrekt, hogy ugyanakkora értékben résztulajdont kap a lakásból. Legfeljebb ha mégis számítanának, a srác megveszi a részét.

Nagyon sok kapcsolat pont abba megy tönkre, hogy a nő is részt vesz a hiteltörlesztésben, lakásfelújításben, de nem kap semmit cserébe.

2021. júl. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

#6 Nem! Egyszerűen nem kell szemet vetni arra a pénzre, hanem a kérdező fizesse csak tovább saját zsebből.


"Nagyon sok kapcsolat pont abba megy tönkre, hogy a nő is részt vesz a hiteltörlesztésben, lakásfelújításben, de nem kap semmit cserébe"


Kollégám a barátnője nevére iratott pár százalékot, miközben mindent ő fizetett, és a csaj még csak be sem volt oda jelentve. Aztan mikor szétmentek, akkor kérte a részét, kolléga meg vehetett fel újabb hitelt, hogy kifizesse. Na ezértse szabad közösködni.


Üdv:3

2021. júl. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%

#7: Ez már a másik véglet. De hidd el, sok kapcsolat rámegy. Főleg, ha a nő szül egy-két gyereket, kiesik a munkából, saját megtakarítása nincs, de a felújításokba ugyanúgy belemegy az ő jövedelme, az ő munkája is, jogosan érzi magát kihasználva, ha cserébe semmit nem kap. De ez már másik történet.

A mostani helyzetet tekintve, ha a srác tovább törleszt, ha közös a kassza, akkor azt is a a kettőjük pénzéből törleszti. Tehát a barátnőjéből is.

2021. júl. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
4es vagyok. Számomra nem egyértelmű, hogy itt közös a kassza. Sztem ezen a szinten meg kellene beszélni, hogy képzelik el a jövőt. Közösen vagy külön? Mert ha nincs közös jövőkép, akkor ne kapjpn a csaj tulajdonrészt - és ne is adjon a lakásba egy fillért se. A saját megtakarítását használja fel saját magának. Ne fájjon rá a pasi foga. Így lenne a korrekt, sztem.
2021. júl. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Kérdésem arra irányult, hogy a jogszabályok mit engednek meg.


Egymás között meg tudunk egyezni a pénzügyekről.

Például a hitel törlesztését úgy fizetjük, hogy nagy részét én fizetem és barátnőm is ad bele. Feleannyit mint amennyibe egy szoba bérlése került 4-5 évvel ezelőtt. Ha nem laknánk együtt szobát kéne bérelnie így mindketten jól jövünk ki az együtt élésből.

2021. júl. 25. 21:59
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!