Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mikor várható az ingatlanárak...

Mikor várható az ingatlanárak megállása?

Figyelt kérdés

Szeretnénk lakást venni, de ahogy gyűlik a pénz úgy szaladnak felfelé az ingatlan árak.

Várható, hogy néhány éven belül "kipukkad" a CSOK és az Otthonfelújítási lufi és lemennek picit az árak?

Nem sürgős a vásárlás, mert csak befektetési célra vennénk, csak nem tudjuk meddig várjunk.


2021. aug. 28. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha kicsit vissza is esnek, akkor is novekedni fognak kesobb az arak. Fektess be most ha talasz hazat.

30 eve 1-1,5 millio volt egy uj csaladi haz, ma meg mar 30 millional is tobb, pedig volt kozben egy vilagvalsag is es most is egy valsagot elunk

2021. aug. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én két tényezőt látok:

1. vége a moratóriumnak: Utána kb. fél évvel biztosan több sürgősen eladó ingatlan lesz a piacon

2. A CSOK babaváró és egyéb szaporodási hitelek/támogatások kifulladása


Viszont azt gondolom, hogy ha csak a két hatás nem egyszerre jelentkezik, akkor kevés lesz ahhoz, hogy negatívba billentse az árváltozást, max a növekedés ütemét tudja lassítani, stagnálásra kényszeríteni a piacot.

Az alapanyagárak növekedését nem nagyon lehet megállítani, még akkor sem, ha a piac valamennyire rendeződik.


De ez csak szubjektív vélemény. Arra nem apellálnék, hogy az árak érdemben csökkeni fognak

2021. aug. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én sztem egy kormányváltás esetén megszűnhet ez az építőipari őrület. Mivel a jelenlegi vezetés jelmondataiba, az építőipar mint hazai iparág és hazai cégek támogatása nagyon beleillik így ahogy én látom a “világ pénzét” rá zúdították erre az iparágra. Csak ez 20-ból egy embernek jó aki ebből él, de az átlagnak az irreálisan növekvő anyag és munkadijak miatt nem nagyon. Pedig az ő befizetett adójukból osztogatnak vissza és cserébe meg még ki is árazodnak a piacról. Én így látom , de aztán nem vagyok tévedhetetlen. De ha kevesebb pénz van az ingatlan piacon akkor kevesebb a munka is, vagy legalábbis normális mennyiségű amire van kapacitás , és egyből megindulhatna ám az árverseny.
2021. szept. 2. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, jó meglátások!
2021. szept. 2. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!