Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Állam tulajdonában lévő házak...

Állam tulajdonában lévő házak megvétele?

Figyelt kérdés
Ha pl a ház tulaja meghalt, nem volt örököse, és a háza így az állam tulajdonába került akkor hogyan lehet megvenni? Van ilyen házakról valami lista, árverés, vagy akármi?
2021. szept. 6. 14:28
 1/8 xswerdy ***** válasza:
100%

igen, a nemzeti vagyonkezelő árverezi, online:

[link]


viszont itt csak azt látod, ami éppen meg van hirdetve árverésre.

2021. szept. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1: És a fővárosét tudod esetleg?



"ami éppen meg van hirdetve árverésre" Miért, más módon is hozzá lehet jutni?

2021. szept. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 xswerdy ***** válasza:

nem, csak árverés útján lehet hozzájutni. De az eredeti kérdésedet úgy értettem, hogy a teljes lista érdekel, ahol minden ilyen ház fent van, ami állami tulajdonba került. Szóval ilyen nincs.


"És a fővárosét tudod esetleg?" ezt nem értem. ha felmész oda, amit belinkeltem, akkor az egész országot látod.

2021. szept. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3: Külön vannak a kerületi önkormányzatok, a fővárosi önkormányzat és az állam. Ezek külön tulajdonosok. Fővárosi önkormányzat tulajdonéban lévő ingatlanok nem állami tulajdonúak.
2021. szept. 12. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 xswerdy ***** válasza:
az önkormányzatok is szoktak értékesíteni ingatlanokat, de amiről a kérdező ír, hogy a tulajdonos meghal és az államra száll a tulajdonjog, ahhoz semmi köze az önkormányzatnak. Azok mind a fenti linken kerülnek meghirdetésre, függetlenül a településtől. Az önkormányzatok is árverésen vagy pályázat útján értékesítenek ingatlant, a lebonyolítás településenként eltérő.
2021. szept. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én ezt tudom, de én feltettem egy újabb kérdést, hogy a főváros által eladásra szánt ingatlanoknak a linkjét ismered-e véletlenül.
2021. szept. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xswerdy ***** válasza:

nem, azt nem, amúgy önkormányzatok is megbízhatják az MNV-t, ez pl. a 15. kerület tulajdona, és ott van meghirdetve:

[link]


de vannak önkormányzatok, akik maguk intézik, olyan is van, aki a vaterán.


Meg a MNV folyamatosan értékesít ingatlanokat, az önkormányzatok csak alkalomszerűen, lehet, hogy most éppen nincs fővárosi eladó ingatlan.

2021. szept. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tudom, én is licitáltam már Vaterán kerületi ingatlanra. Köszi. Esetleg ha megtudod, megírhatnád, de amint lesz alkalmam, telefonon fogok nyomozni a Fővárosnál.
2021. szept. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!