Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mik a zártkerti ingatlannal...

Huntah kérdése:

Mik a zártkerti ingatlannal járó kötelezettségeim?

Figyelt kérdés

Tullap szerinti meghatározása "Kivett zártkerti művelés alól kivett terület", 2500m2. Kerítés nincs, építmény nincs.

Megörököltem egy ilyen területet, de távol esik tőlem. Amíg tulajdonosa vagyok, mire vagyok köteles ezzel kapcsolatban? (Mondjuk a kaszáláson kívül)

Hol tudok ennek utánanézni? Önkormányzatot megkérdezem, de vajon mindent elmondanak, vagy van más is? Nincs ebben gyakorlatom.

A szomszédos területek szántó illetve erdő, már ha ez számít.



2021. szept. 25. 09:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem veri fel a parlagfű és a gaz, akkor más dolgod nincs vele.
2021. szept. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Parlagfüvet irtani kell, más semmi. Pár helyen az önkormányzat elvárja hogy a füvet is lenyírd.
2021. szept. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%

A.) Ne legyen szemét lerakó.

B.) Évente kétszer kaszáltassál

C.) Add el

2021. szept. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mivel művelés alól kivett terület ezért nincs semmilyen kötelezettséged. Ne nőjön rajta parlagfű mert azért büntetnek, de ezen kívül nem kell mezőgazdasági célra használni.

Kérdezd meg az önkormányzatot, hogy tervezik-e belátható időn belül belterületté nyilvánítani, mert akkor jelentősen megnövekszik majd az ára.

Ebben a formában viszont hétvégi teleknek tudod használni. Ültethetsz zöldségeket, gyümölcsöket és a helyi építési szabályozásnak megfelelően néhány százalékát (többnyire 3%) be is építheted.

Amúgy ezen kívül nem sok haszna van.

2021. okt. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!