Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan tudhatom meg egy...

Hogyan tudhatom meg egy ingatlanról, hogy mikor épült és milyen anyagokból?

Figyelt kérdés

Az ingatlanközvetítő nem tudta megmondani, hogy mikor épült, alsó hangon 70 éves az épület, régies, polgári típusú ház. Hogyan tudok utánanézni, hogy pontosan mikor épült és azt hogyan tudnám megállapítani, hogy miből?


Gyanús, hogy vert falból építették a házat, esetleg vegyes falazatú, de így ránézésre nem lehet eldönteni. Bent az egyik helyiség teljesen salétromos, a többi viszont nem, vagy a lambériától nem látszik.


Kb. minden helyiségben repedezik a fal, ez mitől lehet? Nincs rendes alap alatta? Állítólag alá volt injektálva a ház több évtizeddel ezelőtt, talán ez adta meg magát és süllyed?



2021. okt. 5. 18:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szomszédoknál érdeklődj (ha ők is ott laktak annak idején). Más megoldás csak itt-ott vakolateltávolítás árán oldható meg.
2021. okt. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Nekem valahol azt mondták, hogy az energetikai tanúsítványon rajta van, csak sajnos jól elpakoltam az enyémet valahova, úgyhogy nem tudom biztosan.
2021. okt. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Valószínű egy vizes vájog ház. Javítható sok pénzért de ha még reped is szana szét akkor csak valami potom pénzért érheti megvenni
2021. okt. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Felújítási költségek az egekben. Ilyen hibák esetén nagyon végig gondolnàm ezt.
2021. okt. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha reped meg még vizes is, akkor ugorj a következőre
2021. okt. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

#1 Még az se tuti megoldás, mert lehet ahány fala van annyiféle anyagból épült, főleg ha valami 60-70 éves házról van szó.


Rendszerint, vályog, kő, tégla, ide egy kis tufa (betonblokk), oda egy kis szilikát.

2021. okt. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Épp azért ajánlottam a szomszédoknál érdeklődni (ha már ott laktak ők is, amikor ez a ház épült, vagy beszélgetés közben szóba jött a falak anyaga).
2021. okt. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem tudom, hogy vályog, vagy vert fal, de valószínűleg az előbbi lehet. Az egész beltér fel van lambériázva, így a fal töve nem látszik, doh szag ugyanakkor nincs a házban, viszont vannak beszédes pontok. Az utcára néző egyik szobában, a padlóhoz közel a fal alján a vakolat porzik és bukik kifelé a szegélylécekkel együtt. A másik oldalon a terasznál az egyik fal teljesen salétromos, fel az ablakpárkányig.


Állítólag az előző tulaj aláfalaztatta téglával, bár nekem ebből még mindig nem derül ki az, hogy van-e szigetelés, milyen az alap, meg egyáltalán mi az előtörténete az ingatlannak. Jelenleg nekem pénztemetőnek tűnik az egész, a mai árak mellett. 15 millióért megvenni egy ingatlant, majd rákölteni alsó hangon ugyanennyit, aztán 10-15 év múlva megint lehet vakolni. Nem tudom, hogy mi a véleményetek erről, én egyenlőre valószínűleg mást fogok nézni.

2021. okt. 6. 10:57
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha még nem vetted meg, akkor ne is vedd!
2021. okt. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. okt. 6. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!