Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egyedülállóként mit érdemes...

Egyedülállóként mit érdemes tennem, hogy vehessek egy saját lakást?

Figyelt kérdés

Most, hogy bejött a CSOK és sok más állami támogatás, a lakásárak jelentősen emelkedtek, miközben csak a gyermeket várók/nevelők kapnak állami támogatást. Én viszont egyedülálló vagyok, de szeretnék eljutni odáig, hogy ne valaki más albérletét fizessem, hanem lehessen nekem is egy saját lakásom. Egyelőre az elképzelésem az, hogy városban szeretnék egy kisebb, olyan ~30m^2 területű garzonlakást olyan 20 millió Ft környékén, de hogy őszinte legyek, látva a kínálatot és a lehetőségeimet, nagyon elkeseredtem eme terveimet illetően.


Rólam azt kell tudni, hogy 28 éves vagyok, lassan 4 éve dolgozom főállásban, 300.000 Ft a nettó keresetem, amiből úgy havonta 100.000 Ft-ot félre tudok tenni. Mégis a lakásvásárlás egy elérhetetlen célnak tűnik. Most van 3.000.000 Ft félretett pénzem (vennem kellett kocsit a munkám miatt), és azt látom, hogy hiába gürizek napi 8 órát, még azt elérni is kihívás, hogy egy lakáshitel felvételéhez szükséges önrészt is kitermeljek.


Mit tehetnék, hogy mégse egy vágyálom legyen nekem a lakásvásárlás? Mit csinálnátok?


2021. okt. 7. 14:49
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Óh, és Hajdú-Bihar megyéről lenne szó.
2021. okt. 7. 14:50
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Melyik település? Van, ahol közel 1 M egy nm, van, ahol 100 000.
2021. okt. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Debrecen és környéke.
2021. okt. 7. 15:23
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor legyen a környéke, és akkor olcsóbb.

Most hol laksz?

2021. okt. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
63%

Valami közeli falu?


Ott keresel egy kicsit lepukkant, de kipofozható házat és meg is vagy.

2021. okt. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
80%

Amit összespóroltál, az az önerö és veszel fel kölcsönt.

Meg ne feltétlen Debrecenben, hanem mellette nézelödj.

2021. okt. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
52%
Például: [link]
2021. okt. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
0%

Esélytelen.

De még mindig jobb helyzetben vagy, mint aki tegnap ugyanezt kérdezte, ő tanár és 145-öt keres. Össze kéne jönnötök, csinálni pár gyereket, aztán csok. Különben esélytelen marad.

2021. okt. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló a problémám nekem is. Ahogy gyűlik a pénzem, úgy mennek felfelé a lakásárak. Már több mint 10 éve spórolok, össze is gyűlt egy tisztességes összeg, de kb. ugyan olyan messze vagyok a lakásvásárlástól mint akkor. Most már tudom, hogy hitelt kellett volna felvennem, és már nagyjából ki is lenne fizetve minden. Igaz, hogy az önerő nem feltétlen lett volna meg nekem sem, és a munkával meg a keresetemmel kapcsolatban is voltak bizonytalanságok. Persze lehet venni valamit olcsón, mindentől távol, csak ott meg munka nincs. Aztán lehet utazni órákat naponta, költeni az autóra és az üzemanyagra, vagy a buszmegállóban, vasútállomáson dekkolni. Ha hitelből vásárolsz a mai áron jutsz hozzá, és utána bízhatsz benne, hogy az infláció neked dolgozik.
2021. okt. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
32%

Jaj te szegény, csak havi 100 ezret tudsz félrerakni!

Más annyi fizetést kap...

Mindjárt megsajnállak!

2021. okt. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!