Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire általános, hogy a...

Mennyire általános, hogy a meghirdetett ingatlant el se akarják adni?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy csak én vagyok szerencsétlen. Fél éve nézek ingatlanhirdetéseket, mert aktuális a költözés. Megvan, milyen paramétereknek kellene megfelelnie az ingatlannak, így örülök, ha találok olyat, ami megfelelne. De folyton ilyenekbe botlok: "hát ők nem gondolták, hogy ilyen hamar érdeklődnek, még át kell gondolniuk", "ő a tulaj, de a szülei haszonélvezettel laknak az ingatlanban és ők nem igazán akarnak kiköltözni", "nincs is hova menniük, kedvük sincs keresni", "igazából szeretnek itt lakni", "megnézték a hirdetéseket és rájöttek, hogy ennyiből nem tudnak elköltözni, esetleg + 7 millióért elgondolkodnak az eladáson".... stb. Én fogom ki mindig ezeket? Csak nekem alap, hogy ha már meghirdetek egy ingatlant, biztos vagyok benne, hogy eladnám, megvan a terv, hogy mi lesz utána, utánanézek az áraknak, így nem utólag jövök rá, hogy több millióval többért kellene hirdetni. Kezdek belefáradni.
2021. okt. 8. 08:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

HOL találod ezeket a hirdetéseket?

Telefonnal, képekkel hirdetik?

Egyáltalán nem általános!

2021. okt. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyan van, hogy valaki szeretné a kereslet és érdeklődés alapján megállapítani az ingatlanja piaci értékét és a hirdetést próbálja felhasználni erre.
2021. okt. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek ilyet, nem is egyet. 15 éve árulja a házát irreálisan magas áron, szerintem nem is akarja eladni, ez a hobbija vagy mittudom én. A másiknak meg nagyon messze laknak a testvérei és annyira gyűlöli őket, hogy inkább neki se kell a pénz, csak nehogy már ők is kapjanak belőle.
2021. okt. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy általános-e nem tudom, de mi is belefutottunk több ilyenbe.

Sőt, annyira belefutottunk,hogy már az adásvételi szerződés is megvolt amikor az eladók kinyögték,hogy nincs hová költözniük, Ők csak a szomszédig mennek két szatyorral,és nem jelentkeznének ki a lakásból. Ja, hogy másik ingatlant vennének? Igen, szeretnének, de nincs egy vas megtakarításuk sem és a vételárból ugyanolyan lakást tudnának csak venni mint amit eladnának.

És igen, nekünk is volt olyan,hogy háááát, egyelőre mégsem biztos,hogy eladnák,nincs még kinézve másik, a szülőkhöz nem mennének.


Sajnos sokan nem bizonytalanok az eladásban, még akkor is ha alku nélkül megadnák érte a vételárat a vásárlók.


Én is értékesítettem ingatlant. Előre átgondoltam azt is,hogy meddig megyek le az alkuban,és a körülményeimet úgy rendeztem,hogy eladás esetén pár napon belül át tudjam adni a lakást.

2021. okt. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
# bocs' "sokan bizonytalanok"
2021. okt. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Volt olyan, hogy érdekeltvegy ház.

Mikor tudnak kiköltözni?

Háát ha találunk mást.

Na de ez nem így működik, ha elhúzódik mondjuk 6 hónapig vagy nem is találnak mást..

Hát izzzé...

Azóta is hirdetik ezt a házar, tök olcsón. Ha el akarnák adni legalább feljebb vinnék az árat, amiből vehetnének másikat.

2021. okt. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan csinálják ezt. Pár éve csinálom azt, hogy néha-néha ránézek a szülőfalumban hirdetett házakra (felkapott környék, közvetlenül megyeszékhely mellett) és a hirdetések 80%-a olyan, ami évek óta kint van. Vagy nem akarják őket eladni, vagy irreálisan magas áron teszik ki a hirdetéseket, vagy mindkettő...
2021. okt. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vannak elég jelentős számban. Ingatlanhirdetés-nepperkét lehúztam 2 évet. Ez a típusú "eladó" általában felrakja az ingatlanját valami horror áron, hogy a figyelem középpontjában legyen, henceghessen az ismerősöknek, hogy árulja a lakást 70 gurigáért. Az eladás esélye annyiért <1%, mert ér kb 45-öt. De jól hangzik a kollégák és a hevrok előtt, hogy öcsém hetven gurigáé feeraktam a lakást, de csak a parasztok hívogatnak eddig, bekaphatják 😅

Aztán kisebb arányban, de vannak akik tényleg eladnák ha valaki megadja a kért árat, ők mondjuk a 45 M piaci értékű lakást kb 55-ért dobnák fel. És nagy ritkán előfordul, hogy pl. egyedülálló nyugdíjas kitalálja, hogy eladja a lakást és elköltözik, de amúgy valós szándék nincs mögötte, csak unatkozik. Na ez utóbbi típussal 2x találkoztam, de a javaslatomra törölték a hirdetést, mielőtt valami ingatlanmaffiás buliba keverednének, vagy egy gátlástalan ingatlanhirdetés-nepper lenyomná a torkán, hogy adja el feleannyiért.

2021. okt. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!