Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van egy X telek, amiről...

Van egy X telek, amiről semmit sem tudni csak az elhelyezkedését( egy főútvonal kereszteződés mellett). Honnan tudom meg hogy a telek melyik utcához tartozik, ki a tulaj és hogy eladó e?

Figyelt kérdés
Próbáltam google utcaképen megtalálni a “ház számot”, de szám sincs hozzá társítva. Mit tudok tenni hogy kiderítsem kihez tartozik? Lehet kérni esetleg helyrajzi számot önkornányzattól?

2021. nov. 15. 09:23
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Miért kellene neked tudni egy ismeretlen telek pontos címét, meg miböl gondolod, hogy eladó lehetne?
2021. nov. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Onnan hogy megkérdezem és ajánlok egy vissza utasíthatatlan összeget. De ez nem válasz, nekem válasz kell nem kérdezősködő emberek
2021. nov. 15. 09:43
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Visszautasíthatatlan összeg nem létezik, ha valaki nem akarja eladni.

Másrészt semmi közöd (jogilag!) ahhoz, hogy kinek a tulajdona!

2021. nov. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Menj be a földhivatalba, és ott kérj segítséget, a térképmásolat alapján be lehet lőni, hogy melyik telek lehet az, onnan meg a helyrajzi számot akkor tudni fogod, hrsz alapján pedig a többi adatot.


A cím/hrsz. alapján bárki lekérheti a tulajdoni lapot, amiből -többek között - látszik, hogy ki a tulajdonos, ez nem nem titkos adat, és nem illegális megnézni.

2021. nov. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy egy intelligens, tanult ember válaszolt!

Kis barátom első válaszoló, látom nem vagy tisztában azzal te ki vagy és én ki vagyok. A zsebpénzemből megveszem az egész életműved, ehhez pedig elég volt pár mondatot írnod hogy ezt tudjam ;) neked további jó alkalmazotti létet kívánok

2021. nov. 15. 10:17
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy értesültem, hogy a tulajdonos címe rövidesen nem lesz kiadható, mivel személyi jogokat sért. Valaki megkérdezte itt a GYIK-en, hogy akkor levelet sem lehet majd feladni ugyanezen ok miatt?

Most még, bemész az illetékes Földhivatalba, előadod a helység, az utca nevét, megnézitek együtt a térképen, megmondják a tulajdonos nevét, szül. adatait, címét és a tulajdoni hányadát.

2021. nov. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

5: Te sem lehetsz egy tapasztalt ingatlanbefektető, ha nem tudod, hogy milyen hivataloknál vannak az ingatlanok nyilvántartva.

Egyszer vesz az ember egy ingatlant életében és onnantól tudja. Meg még azt is, hogy ügyvéd intézi és akkor előre megkérdezi az ügyvédjét erről.

2021. nov. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Majatom ***** válasza:
100%

Ha van ügyfélkapud:


Itt meg lehet nézni a Hrsz-t:

[link]

Belépés ügyfélkapuval -> közműtérkép -> bal oldalon Alaptérképeket lenyitod, láthatóvá teszed a földrészleteket, és a Hrsz feliratokat, és kikeresed az adott telket.


Ha megvan a hrsz:

magyarorszag.hu

Tulajdon -> Ingatlan -> INGATLANKERESŐ ONLINE FÖLDHIVATALI SZOLGÁLTATÁS- TULAJDONI LAP LEKÉRDEZÉS

Évente asszem 2 darab lekérdezése ingyenes.

2021. nov. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%

"Kis barátom első válaszoló, látom nem vagy tisztában azzal te ki vagy és én ki vagyok."

Azt, hogy ÉN ki vagyok, még véletlen sem tudhatod, hoyg TE ki vagy, az egyértelmü, egy nagyképü, beképzelt, de ostoba ember!

"A zsebpénzemből megveszem az egész életműved, ehhez pedig elég volt pár mondatot írnod hogy ezt tudjam ;)"

Ebben eléggé tévedsz, nem hiszem, hogy akár a jövedelmed is elég lenne erre.

"neked további jó alkalmazotti létet kívánok"

Jósnak ne menj, mert még véletlen sem vagyok alkalmazott, ezzel IS nagyon melléfogtál!

Meg egy pszichterápia sem ártana neked, akkor talán még lehetne belöled ember is!

2021. nov. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!