Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik városba, vagy annak...

Melyik városba, vagy annak környékére érdemes költözni, Szombathely vagy Győr?

Figyelt kérdés
Szabolcsból szeretnénk e kettő közül valamelyikbe költözni a párommal, mert itt már nincs perspektíva és kinőttük a helyet, máshol szeretnénk élni. Lakást tudnánk venni mindkét városban. Arra lennék kiváncsi, hogy milyenek a munkalehetőségek, mennyire élhetőek, gyerekünk nincs, nem is tervezünk, így óvoda-iskola nem fontos, milyen a környezet, a tisztaság, az emberek stb. bármilyen információ érdekel:)

2021. nov. 18. 21:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Szombathelyen semmi nincs, ami miatt érdemesebb - pláne annyival messzebb! - költözni. Győrből Ausztria is közel van, meg hát egy nagyon nagy város, jelentős agglomerációval. És Szabolcsba is jóval könnyebb onnan hazajutni.
2021. nov. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2021. nov. 18. 22:02
 3/14 A kérdező kommentje:
Jöhet még sok-sok vélemény.
2021. nov. 18. 22:02
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mi passzol jobban hozzátok. Gyor pörgősebb, közlekedésileg praktikusabb, Szombathely nyugisabb (de szerintem szebb, a környék is).
2021. nov. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Győr. Szombathely inkább akkor ha van tuti munkahely kint. [Ausztriába].

Szombathely nem olyan mint Sopron vagy Móvár, hogy Bécs is elérhető és sok a külföldi munkahely, itt azért nagyobb a verseny.



Győr iparilag fejlett város és rendezett, én azt ajánlanám. Van pár városrész ami kevésbé jó de az van mindenhol. Ezek mellett a természet is közel van ugye, igazi vízi városnak is hívják. Vidéken a legfejlettebb város szerintem.



Amúgy véleményem szerint jól jártok a költözéssel én sem maradnék Szabolcsban. Sok keletről beköltöző miatt lehet lesz egy-két beszólás, de azokkal nem kell foglalkozni. Aki dolgozni és normálisan élni jön a nyugati részre azokkal a többség normális. Inkább pár munkásszállós balhés ember miatt van ez a nézet sokak fejében, de ez ugye mindenhol kialakul ahol van munka és költöznek oda az emberek.

Szóval hajrá!

2021. nov. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak!

Jöhet még:)

2021. nov. 19. 09:57
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szintén Győrt mondanám a nyerőnek! Itt élek 25 éve. Pest 1 óra, Bécs 1 óra, Pozsony 1 óra. Igazából innen bárhol tudsz munkát vállalni. De nyilván a legjobb lenne Győrben találni valamit. Győr agglomerációja nagyobb mint Győr szóval fixen találsz melót! Hajrá! 😊
2021. nov. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi még csak fontolgatjuk, hogy Győrből elköltözzünk-e Szombathelyre. (?)


Győrben annyira megugrottak az ingatlanárak, hogy már csak nem is a Győrközeli falvakban, hanem Győrtől legalább 16 km-es körzetben lehet újépítésű ingatlanhoz jutni. Győrságon is már 45 M egy kis ház. Szeptemberben ugyanaz a ház 39 M volt. ( fűtéskész árak, kulcsrakészen legalább 50)


Szerintem, Szombathelyen értékállóbb ugyanaz az ingatlan.

2021. nov. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a vidéki pár megyeszèkhely ami gazdaságilag is erős , vagy jó helyen fekszik pl: a hatàr mellett , ott mindig is erős lesz az ingatlan utáni kereslet. Fiatalok többsége vagy Budapestre tart ( ha bírja egy 2 milliós város tömeget) vagy mondjuk vidéken abba a pàr nagyvárosba vagy közelebe, ahol van lehetőségek munkára ès karrierre. Ezért is ilyenek az àrak.
2021. nov. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Pestet mi sem szeretnénk semmiképpen, nem nekünk való, túl nagy. Csak lakásban gondolkozunk, arra van keret. Aki Győrben járatos az esetleg meg tudná mondani, hogy melyik városrészek kerülendők, melyek a rossz környékek? Ugyanez érdekel a Szombathely esetén is, aki ott járatos:) mindenkinek köszönöm!
2021. nov. 21. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!