Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lehet ma itthon lakható...

Lehet ma itthon lakható ingatlant venni CSOK, babaváró és hasonlók felvétele nélkül, nulla támogatással?

Figyelt kérdés

Több ismerősömnek mázlija van ebből a szempontból, az egyiknek van egy házuk, ami még ki van adva albérletbe, de jövőre költözik bele az ismerősöm, a másiknak nyaralója van amit most árulnak, és azt a pénzt az ismerősöm kapja meg, a harmadik pedig a fővárosban élt, a szülei eladták a lakást, a pénz felét odaadták a srácnak és leköltöztek vidékre, a srác pedig abból a pénzből vett az agglomerációban egy kis házat.

Nekem sajnos egyik sem fog megadatni, így teljesen magamtól kéne összerakjam a házra valót, de a jelenlegi fizetésemmel, illetve a jövőbeli szakmámmal (munka mellett csinálom) sem fog sikerülni, maximum 20-30 év kőkemény spórolás után, azt meg nem akarok. Tudnék olcsón házat venni, de arra a fél életemet rá kéne költenem, főleg az egekbe ugrott építőanyag árak miatt.

A kérdésnek egy fontos pontja az, hogy nem tervezek a jövőben gyerekkel, így a csokból, babaváróból, meg hasonlókból ki fogok esni, és bár párom nincs még, de úgy tervezem majd választani, hogy a jövendőbeli is hasonló gondolkodású legyen.

Szóval a kérdés adott, lehet nulla támogatással saját házam, vagy örökké mamahoteles maradok?

Egyáltalán gáz a mai világban mamahotelesnek lenni?


2021. nov. 21. 21:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem örökölsz, nem származol gazdag családból, esetleg nem szakad rád a bank, hitel és támogatások nélkül talán öreg korodra össze tudsz kuporgatni egy házra..

Itt sajnos ilyen az élet.

Szerintem rengeteg ember lakik otthon, mert nem tud lépni, albérletre meg nem akar költeni..

csúnya, de szerintem akadnak akik arra 'várnak', hogy kihaljanak mellőlük a szülők, másképp nem lesz házuk soha.

2021. nov. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Csak kihaló kistelepüléseken, falvakban tudsz venni.
2021. nov. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

Igen, gáz.

Nem muszáj házban gondolkodni, kezdésnek elég egy garzon is.

Nekünk nulla támogatással lett garzonunk, abból egy 1+2 fél szobás lakásunk egy remek környéken, gyerek nélkül, támogatás nélkül.

De tény, hogy kell hozzá szerencse és jó szakma, munkabírás.

2021. nov. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%

Az ismeroseim akik tamogatas nelkul vettek hazat, azok altalaban kulfoldi munkaval kerestek meg ra a penzt. Kb 5-6 eve meg lehetett venni egy normalis faluban egy lepukkant kis hazat 4-5 millio korul. Ismeroseim kimentek ausztriaba henteskent dolgozni, hollandiaba mezogazdasagi munkara, nemetorszagba epitoipari, femipari munkara, stb es igy evek multan lett penzuk egy lepukkant hazra. Azt utana felujitottak ahogy volt penzuk.


Sok fiatal vesz most hazat, olyan ismerosok akik parban elnek es gyereket szeretnenek. Ok allami tamogatasokat vesznek fel es igy jutnak sajat hazhoz. Azert kivancsi vagyok ki az aki majd tudja is fizetni a hitelt evek mulva is es teljesiteni a felteteleket, tehat tenyleg lesz 1-2 gyerek naluk.

2021. nov. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%

Lakhatót lehet! A felújítandó is lakható!

Én is úgy gondolom, hogy amit a #4-es írt, az a járható út!

Nézd, van egy ilyen súlyos tévedés, amit nem értek miért nem értenek, akinek van gyermeke, akár több, az nincs ám beljebb a CSOK-al! Irdatlan pénz a gyereknevelés is! Az, ha van egy párod, akkor veletek van egy szinten. Szóval ez a segítség annyi, hogy ne legyen hátrányban veletek szemben! Ha teljesen egyedül vagy, akkor nehezebb a sorsod, mint annak, akinél van család! Szóval neked az, ez tény! Ugyanakkor ha párra találsz és komolyan gondoljátok, nem csak úgy elvagytok, akkor ketten, két fizetésből, gyerek nélkül, pont ott vagytok mint az, akinél van 2-3 gyerek! Azt sem fogják fel sokan, hogy aki egyedül van, az gondolkodhat úgy, hogy nem egy fővárosi lakásra hajt, hanem egy vidéki házra, egy akkorára, ami egy embernek elégséges! Nem kell 80+ m2-be beköltöznie egy embernek! Az én házam közel 50m2. Mitől nem elég egy embernek? Azt írják ekkora házakra itt több esetben is, hogy az egy lyuk! Van egy 15m2-es szoba, egy 15m2-es nappali, egy 8m2-es konyha és egy 8m2-es fürdő. Az miért nem elég egy embernek? Mert ha majd lesz valakim? Azzal hol vagyunk többen? Egy ágyba fekszünk, egy szobában! Ahhoz miért kellene plusz m2?

Vidék, külterület, közel a belterülethez, 3000m2-es kert, zöldség, gyümölcs megterem, csönd, nyugi, de közel van minden, potom pénz volt! Én építettem hozzá, én újítottam föl. Internet, minden szakmára rászánni legalább 1 hónapot intenzíven, olvasni, mit hogyan és meglehet csinálni egyedül! Hozzáépítéshez nem kellett még az Istentől is engedélyt kérni, meg 30 mérnököt bevonni, rengeteget spóroltam vele. Nagy átlagban egy délelőtt alatt elvégezhető munkával kb. 60-70 ezret spórolsz a szakmunkán, ha magad végzed el!

Van ciszterna, akkora, hogy egész évben van elég víz (nagyot kell tervezni, a megváltozott időjárás miatt), nulla a víz számlám! Nincs csatornadíj sem! Egy számla jön, az a villany! Kicsi, klímával olcsón kifűthető!

2021. nov. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Hàt fővárosban ès olyan vidéki megyeszékhelyeken ahol azért vannak munkahelyek is, olyan 30 Misi egy panel. Az alsó hangon is sztem olyan 10 millió önrész meg 20 hitel. Persze akkor mèg nem àrt ha pár millió marad hitel felvétele után, pont nullára nem szabad kíjönni. Egyedül, otthoni segítség nélkül ez egyre nehezebb, nagyon keveseknek jön össze. Egyre többen fognak mèg 30-35 èves korukra is otthon èlni sajnos ês fèlretenni azt a tizen pár milliót ami mellé mèg kell vagy 20 Misi hitel. Másik opció, hogy kimèsz külföldre valami szàllàsos melóra. Minél nyugatabbra, hogy több legyen a penz. Ès ìgy a kaján kívül nincs költséged ês havi 300-400 ezret legalább fèlreraksz. Mondjuk kérdéses, hogy ez a nagy infláció nem-e rakódik rà az ingatlanàrakra mert akkor lehet megint nő tovább a piaci àr sajnos.
2021. nov. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha semmi támogatás nincs, akkor marad a minél jobb fizetés + minél több megtakarítás + hitel.


Az a baj, hogy egyre jobban száll el minden, a fizetést leszámítva.


A hitel törlesztőm 56 ezer. Ha most venném fel, akkor 60 ezer lenne, ha fél évvel korábban vettem volna lakást akkor 51-52 ezer lett volna.


Korábban még azt nézegettem, hogy tudnék megcsípni belváros közeli, vagy legalább jó környéken lévő lakást. Most örülök, hogy Kőbányán tudtam venni, az is atom felújítandó és felemészti minden pénzem, már a jövő évi megtakarításom is oda megy.

2021. nov. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy én így vettem:


Mindig próbáltam lent tartani a kiadásaim egy részét. Lakhatáson spóroltam, olcsó szobákat béreltem. Hát nem mondom, hogy újra végig csinálnám.


Amikor 300-at kerestem akkor 40-50+rezsi szobákat néztem. Amikor 500 lett a keresetem, akkor vettem ki relatív olcsó, önálló albérletet.


Hozzá tenném albérletekkel relatív szerencsém volt, mert egyiknél a közös költséget engedték el ami 10 ezer/hó, másiknál bagóért laktam elég nagy szobában. De azért voltak nehezen emészthetőek is.


Összességében sok juttatásunk, év végi, projekt utáni bónusz volt, a megtakarításaim is be voltak fektetve az is évente hozott valamennyit, ami mondjuk fél évi, pár havi albérletet fedezett legalább.


Átlagosan 250 ezret tudtam félretenni, így 5+ év alatt lett 15-16 millióm. Plusz volt egy rohadt nagy projektünk, ahol milliós bónuszt kaptunk, ami a projekt nyereségéhez nézve aprópénz, nekem viszont pont jól jött.


Ismerőstől vettem lakást, 21 millióért. 9 hitel 11 önerő. Maradt akkor 4 millióm a felújításra. Most hónapok óta felújítok, mindig amikor jön be egy kis pénz, akkor lépek előre, lassan eljutok oda, hogy lakható is lesz alap szinten.

2021. nov. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Utolso, gratulalok
2021. dec. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
9: gratulálok neki én is, szép munka. Azonban egy àtlagos àpoló, tanár, gyári munkás, közalkalmazottak esélye sincs erre, hogy félmilliós fizetéssel plusz projekt bónuszokkal ide eljusson. Pedig ez a mennyiségű èpìtoipari beruházás ami zajlik mindenki közös befizetéséből van finanszìrozva, ingyen pènz nincs. De cserébe az àtlag ki is àrazódik a piacról. Remélem, hogy egy kormànyvaltassal az epitoipar agyon támogatásának is vége.
2021. dec. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!