Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 1 éves társasház tetőterében...

1 éves társasház tetőterében lakást venni jó ötlet?

Figyelt kérdés

alul üzletek vannak, utána 1. és 2. emelet, azt követően van a tetőtér

Liftes

Alulról vagy felülről hallatszik át jobban a zaj?


2021. nov. 30. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

Megvannak a hatranyai, de ha az ar ezt tukrozi, akkor jo dontes lehet.

A hatranyok:

-Egy tetoteri lakast sokkal nehezebb jol berendezni, de ez attol is fugg, hogy mennyire tetoteri.

-En anno allandoan bevertem a fejemet, bar lehet, hogy mas kevesbe bena :D

-Ha esik az eso az nagyon kopog a tetoteri ablakon

-Ha nagyobb ho esik, akkor csak ugy tudod kinyitni a tetoteri ablakot, hogy beesik a lakasba egy adag ho (ami elotte osszegyult a hazteton/ablakon)

-Jellemzoen a tetoteri lakasok energiahatekonysag szempontjabol nem a legjobbak

-Ha nincs klima, akkor nyaron igen meleg tud lenni a tetoterben.


Kb ennyi.

2021. nov. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

hú, hát igazad van

egy első emeleti lakást elszalasztottam

2021. nov. 30. 14:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha olcsó, akkor igen megéri. Én 10 évet laktam egy 4 emeletes tetőterébe, beépített szekrények, tágas, fényes és kényelmes volt. Most meg folyton hallom ahogy a felettem lévő járkál, kihúzza a széket stb.
2021. nov. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Èn nem mernék. Egy megfelelő rètegrendhez annyi mindenre kell figyelni ( pàrazáró ès áteresztő fóliák, normális szellőző lègrés stb ), hogy tartanék az esetleges hibától. Láttam màr olyan tetőteri szigetelést amit a gerendák között akár ki is lehetett volna csavarni, annyira tele volt pàràval. Ha netán valami ilyesmibe bele kell nyúlni az anyagi horror. De ez igaz a földszintre is, nagyon könnyen betelál a talajnedvesseg idővel ha nem megfelelő anyagokat hasznàltak nem megfelelő módon. Èn Lakást csal ezen szintek között vennék.
2021. nov. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem élvezem annyira. Bár szigetelés nélkül nehéz is.

Ablak folyton mocskos kívül, eső elég hangos tud lenni.

Nyár egy rémálom, hiába a klíma. Mikor a lépcsőházba belépünk a társasházba nyáron, majdnem a hideg kiráz, itt fent meg szauna. Undorító.

Nem tudom egy jó szigetelés mennyit tud dobni rajta, télen biztos, de nyáron... így is úgy is telibe jön a nap. Klíma meg nem tud menni minden helységben.

És elég szar érzés mikor más mondja hány fok van nála, itt meg tetőtérben legalább 3 fokkal több.

2021. nov. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!