Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire régi, hány éves...

Mennyire régi, hány éves házat vagy lakást vettetek mostanában? Mennyire kellett felújítani?

Figyelt kérdés
Mit kellett kicserélni, javítani és kb mennyibe került? illetve mennyi ideig tartott?
2021. dec. 2. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, mi 20 éve vettünk egy akkor 30 éves házat, amin minden eredeti volt még akkor. Szekezetkésznek tekintettük, falakat is bontottunk, teljesen "kibeleztük". Kb. 9 hónapig tartott, de volt benne egy tél is, amikor azért sokat állt a munka. A költsége már nyilván nem releváns, de az elhelyezkedés miatt abszolút megérte (valamint az alapozás, a pince, a falazat és a tető tökéletes volt).
2021. dec. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi tavaly vettünk egy kb 20 éves házat.

1 falat kellett bontani (főzőfülke), egyébként festeni és burkolni kellett csak.

Kb 3 hónap alatt meg voltunk vele.

2021. dec. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én egy kb. 30 éves -még békebelien megépített- házat vásároltam pár éve, amin mindössze a konyhai és az előszobai járólapok lettek tetszetősebbre cserélve és egy belső festés lett csinálva.

Tavaly meg saját kezűleg a nyílászárócserét is megoldottam igen olcsón.

Vagyis nem az számít egy háznál, hogy hány éves, hanem, hogy hogyan lett megépítve.

2021. dec. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%

A "Kádár " kockákat szinte teljesen fel kell újítani.Megvan a lehetőség a belső átalakitásokhoz,toldásokhoz.De gondolj bele,meg van a telek,esetleg több mellék épülettel,garázzsal.Bent vannak a közművek,legalább is telken belül.Ezek mind előny jelentenek.

Aztán nem kell építési engedély sem kérni.Nincs befejezési határ idő.

Minden úgy készül,ahogy pénzed engedi,és hogy kapsz iparosokat,anygot a munkákhoz.

2021. dec. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

30 éves lakást vettünk idén.

Csak ki kellett festeni, mert az előttünk lakó mindent fontos dolgot kicseréltetett (fürdő, konyha, parketta,) így csak 700 ezret költöttünk rá, meg persze a bútorokat.

2021. dec. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Villanybojlert kellett cserélni, mert kilyukadt az, amivel a lakást vettük.

Feltúrtam a legolcsóbb webshopot és találtam egy korrekt, ÁFA-mentes szerelőtől. Így kb. 80 000 Ft-ba került a projekt. Hamar jöttek.

Rolós szúnyogháló volt még 35 000 Ft egy kb. 140x230 cm-es ablakra.

Új ajtót csináltattam tokráépítéssel fából, beszerelés 3 óra, egyedi rajta minden, fölötte távnyitós billenőablak szúnyoghálóval. Beszereléssel, elszállítással ma szerintem 400 000 Ft körül lenne.

2021. dec. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, a 35 E az szla nélkül.
2021. dec. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

30 éves lakást vettem, első ránézésre szép, karbantartott.


- Teljes villamos hálózat csere, az alu vezetékeket már elégették a klímák meg a villanytűzhely, csoda, hogy még mentek. Ez nem látszott elsőre. Ráadásul olyan kötések/toldások voltak, amiért komolyan halálbüntetés járna (konnektor mögött rátekerve az alu vezetékre egy kibelezett réz hosszabbító, majd erre rátoldva a klíma).

- Gázkazán és teljes fűtési rendszer csere, ha már bontunk, 30 év után kerüljenek le a falon kívülről a ronda csövek, mindent padlóban és falban vezettünk.

- Ha már minden szét lett barmolva, új fürdőszoba, nyílászárócsere, nyilván összes burkolat cseréje.


6 hónap, 3-4 millió Ft, rengeteg saját munka, de lett egy gazdaságosan fenntartható, minden igényünket kielégítő, modern lakásunk. Ami ráadásul biztonságos is.

2021. dec. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!