Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kelet-Magyarországi megyeszékh...

Kelet-Magyarországi megyeszékhelyen általában hány százalékos önerő kell használt lakás vásárláshoz? Azért kérdem, mert a portfólión azt írták, hogy már nem elég sehová sem a 30% önerő, 40 kell ide is...

Figyelt kérdés
Egy 19-20 millió körüli használt lakás vásárlásán gondolkodom, 30% önerőm, vagyis 7 m ft már megvan, de 40 sehogyan sem. 34 F. Egyedülálló vagyok, átlag fizetés, nettó 230-270 között.
2021. dec. 18. 13:38
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, Miskolcról van szó.
2021. dec. 18. 13:42
 2/10 anonim ***** válasza:

NEKED jobb, ha több az önerőd, nem a banknak.

Én azt tanácsolom, keress annyival olcsóbb, EGY FŐS (!!) lakást és később lépj előre, amikor már ezt kifizetted.

Vannak klasszak a belvárosban 14 körül is, tudom, mert már kérdeztél te korábban vagy valaki más és feltúrtam a kínálatot.

2021. dec. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez a te kategóriád most:

[link]

[link]

2021. dec. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2021. dec. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

mert már kérdeztél te korábban


Igen, írtam már, vagy akkor 17 milliósat nézek és annak a 7 m elég 40% önerőként. Minimum 1.5, esetleg max 2 szobás kell, ha van éppen barátnőm, párom. 1 sajnos kevés.

2021. dec. 18. 17:05
 6/10 anonim ***** válasza:

Meghaladja a lehetőségeidet szerintem.

Ha van barátnőd, ott tud aludni egyszobásban is, az állandó lakhatását pedig nem neked kell biztosítanod. Pláne nem akkor, ha a magadét sem biztosítottad még.

Ha tudsz előtörleszteni, akkor 8 évnél hamarább is tudsz előrelépni ingatlan tekintetében.

2021. dec. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg hitelt én nem centiznèk ki. Legalàbb annyi pénzt félretennèk az önerő mellé, hogy ha gond van minimum a törlesztőt ès az egyéb költségeimet tudjam belőle fizetni. Bármikor történhet bármi.
2021. dec. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7 millió forint önerőre való a lakás árába, vagy összesen van 7 millió forintod félretéve?


Mert lakásvásárláskor ott van az ügyvédi költség, illeték, bútorozás, esetleges felújítás is. Egy 20 milliós lakás illetéke 800 ezer forint. Ügyvéd valahol 50-150 ezer, a lakáshitelnek is vannak költségei és egy minimális bútorozás és felújítás is minimum párszázezer forint.

Ha összesen van 7 millió forintod félretéve, abból olyan 5-6 millió az, ami az önerőbe mehet.

2021. dec. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Van még 700 ezer arra a célra. Tudom, hogy kb 1 millió még az, de azt menet kzoben megszerzem, meg a lakás illetékét lehet részletekben is fizetni.
2021. dec. 19. 19:19
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem csak a 7 millió önerő a kevés... mellé még a fizetésed is alacsony. 230-270 nem átlagfizetés sajnos, kicsivel azért alatta van:/
2022. okt. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!