Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hol lehet a jobb lakni vagy...

Hol lehet a jobb lakni vagy költözni : Hévíz, Keszthely, Gyenesdiás?

Figyelt kérdés
Véleményeket is szívesen fogadnék ezekről a helyekről.

2021. dec. 23. 19:16
 1/3 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Milyen szempontból?

Azért ez így nehezen összehasonlítható, mert az egyik gyakorlatilag egy falu (Gyenes), még akkor is ha közel van Keszthelyhez, Hévíz egy kisváros, míg Keszthely egy nagyobb város.

Ráadásul Gyenes már gyakorlatilag teljesen egybenőtt Keszthellyel.

Mit szeretnél? Nyugodt, családias, családi házas környezetben élni? Akkor válaszd Gyenest. Nagyvárosi, pezsgő életet szeretnél? Válaszd Keszthelyt.

Mind a három üdülőhely, tehát készülj fel, hogy nyáron sok a turista, sok az idegen az utcákon, míg télen panganak. Bár azt nem tudom, télen Hévízen mekkora élet van.

2021. dec. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem egyik sem, mert túl sok a turista, nagyok a dugók is emiatt, ráadáásul Hévízen egész évben vannak.

Ha muszáj lenne, akkor ÉN Hévízet választanám, de ez persze szubjektív, attól függ, milyen igényeitek vannak.

Amúgy mi is nagyon szeretjük a környéket, régebben sokat jártunk Hévízre.

2021. dec. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hévíz: covid előtt sok volt a turista, mit sok... RENGETEG!!! ez bőven mérséklődött egy élhető szintre. Sétáltál és alig lehetett magyar hangot hallani.mostanaban lényegesen kevesebb a külföldi. De sok az orosz. Nincs gond velük, nem azért írom. Nagyon kellemes kisváros (inkább falu, bár ezen besértődnek) itt élőként is sokszor úgy érzem mintha nyaralnék :) nincs nyüzsi, este 10 után a fű sem nő!!! Nyáron sem.. nincs egy éjjel nappali.. ahogy egy pesti barátom fogalmazott: szép szép de nem tudnék itt élni, nincs itt semmi élet. Valóban aki pesthez szokott annak ez a halál... apróság de én szeretem hogy papucsban és fürdőköpenyben(esetleg törölköző turbánnal a fejen) lazán sétálgatnak emberek az utcán. Ja és nagyon jó a közbiztonság!!!


Keszthely: városrész függő. Vannak eléggé elszlömösödött részei. Van bőven C típus (míg hévízen ritka)

Vannak Jó részei.. "sok" program szórakozási lehetőség


Gyenes: nyáron nagyon jó van egy hangulata amit nem tudok leírni, de -tök élmény úgy lakni higy akar minden délután egy sörrel a kezedben papucsban lesétálsz a partra csobbanni. Viszont szezonon kívül semmi extra, semmilyen. Ami számomra negatív hogy nagyon beépült , kicsik a telkek udvarok, egymás -hegyén hátán a házak.


Szóval mindegyiknek van előnye hátránya.. nem mindegy hogy 50 éves egyedülálló nő, vagy 20on evés bulizó fiatal, vagy 30as kisgyerekes család vagy kérdező...

2021. dec. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!