Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kert-es gazdasági épület...

Kert-es gazdasági épület átminősítése üdülő/nyaralóházzá?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy ingatlant,ami jelenleg a fennt említett besorolásban van. Viszont kellene rá hitel,hogy felújíthassam,remek lehetőségeket rejt. Jelenleg áram van benne,vizet be kéne vezetni kútról,fennt szoba,alul két szoba. Fürdő wc-nek van hely kialakításra,kinnt pottyantós van. 1610nm gyümölcsös+45nm alapterületű ház áll rajta. Két szintes. Lehetséges legalább nyaralóvá nyílvánítani? Milyen feltételei vannak? Későbbiekben hitel,valaki végig csinálta már?

2021. dec. 28. 15:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
külterületen van vagy belterületen?
2021. dec. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
29%
Nyaralóra tuti nem kapsz kedvezményes ingatlanhitelt.... De még jelzálogkölcsönt se túl biztosan...
2021. dec. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Megnézted már a HÉSZ-t? (helyi építési szabályzat)

Az önkormányzat honlapján fenn szokott lenni...


Abban le van írva, hogy az adott területen lehet-e lakóházat építeni illetve milyen feltételekkel. Az összes többi intéznivaló innen indul... Be kell menni az önkormihoz.

2021. dec. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Itt egy random település vonatkozó rendelete, ill. közleménye:


[link]

2021. dec. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

"Nyaralóra tuti nem kapsz kedvezményes ingatlanhitelt"

Annyira nem, hogy még Jucikáéknak sem volt egyszerű elintézni a balatonhenyei háznál...

2021. dec. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Miért írják,hogy lakóház? Nyaraló,az nem lakóház,vagy? Igen én lakni fogok benne,de a nyaralóknak nem ugyanaz a funkciója mégsem,mint egy lakóingatlannak. Nem is szeretném rá a legkedvezményesebbet. Ez itt életem lehetősége éppen.. olyan,amit akartam mindig is. Külterület egyébként. Viszont láttam,hogy sokan ott laknak,és tudom,hogy az egyik hitelből újította fel,tehát van esély rá.

Postás kimegy,dpd kimegy,taxi kimegy..:D

Nyilván értem,hogy nem az alapján dönt az önkormányzat,hogy kimegy e postás.. nem találtam eddig meg,hogy mi a feltétele,hogy nyaralóházzá minősítsék.

A bankkal beszéltem,pont ez a felsorolásban említett fajta van kizárva. Viszont ha már nyaralóház akkor hitelképes.

2021. dec. 28. 18:40
 7/17 anonim ***** válasza:

A nyaraló is lakóház! A gazdasági épület "nem emberi tartózkodás céljára szolgáló" ház, a nyaraló viszont IGEN!


Miért nem kérdezed meg az önkormányzat építési osztályát???

2021. dec. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
2021. dec. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
2021. dec. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Mert az egyenlőre nem olyan egyszerű,de tudtommal nem ugyanaz a kettő....

Egy nyaralónak nem ugyanaz a funkciója mint egy lakóháznak,enne utána olvastam. A kérdés továbbra is az,hogy nyaralóház hogy lehetne.

Nem egy pajtáról van szó,hanem egy normál házról,amiből varázsolhatok otthont.

Nyilván azért nem kérdezem meg az építési osztályt,mint a többi kérdező mert először szeretne kis szinten informálódni. Ha oda jutok,hogy tényleges,akkor természetesen nem azt fogom mondani a bankban,hogy de a gyakori kérdéseken ezt írták! Sok dolgon sporoltam időt,hogy itt kezdtem a kutakodast.

Nem egyszerű beszélni bárkivel is itt a környéken sajnos irodában..

Nem mellesleg előre tájékozódás, mielőtt döntök ... Köszi aki normálisan válaszolt.

2021. dec. 28. 21:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!