Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mik a hátrányai, és előnyei...

Mik a hátrányai, és előnyei egy félszuterén lakásnak budapesten, amely az utcáról nyílik?

Figyelt kérdés
Milyen egy ilyen lakásban lakni? Amit kinéztem annak van ugyan 3 kis ablaka, de mégiscsak pincelakás féle. Lakott már valaki ilyenben?

2022. jan. 13. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lakni nem laktam, de barátnőm anyukája ilyenben lakott az Oktogon környékén. Hát, a levegőn azonnal érezni lehetett, hogy lentebb vagyunk. Nyirkos, kicsit dohos szag volt, pedig tisztán tartotta a lakást. Amúgy nekem tetszett volna, ahhoz képest meglehetősen világos lakás volt, kuckós érzéssel.
2022. jan. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek közül ma már sok szuperül fel van újítva, gyakran tényleg jól néznek ki, pár napig simán ellennék ilyenben. Utána viszont elkezdene zavarni, hogy nem jön be fény, nem tudok normálisan szellőztetni, nem látok ki az ablakon. Ez akkor is megmarad, ha nem hideg, nem dohos, nem vizesedik az ingatlan (ami azért nem mindig biztos). Illetve én mindenképpen kerülném a belvárosban a közvetlenül utcáról nyíló lakásokat, még akkor is, ha földszint.
2022. jan. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Előnye? Gondolkozom nem sok minden jut eszembe... Hűvösebb van nyáron tán.

Hátránya? Behugyoznak a kutyák, behányhat bárki ha nyitva az ablak esetleg mindenféle testnedvet beküldhet... Valaki elfingja magát kint tuti érzed... Dohos vizesedő falak, az ilyen utca szint alatti helység nem is lakás.

2022. jan. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mitől félszuterén? Mert a klasszikus szuterén olyan, mint egy pincehelység, nem igazán élhető, nem ajánlanám senkinek, pláne, ha utcára nyílik. Általában a belmagasság is kicsi, ami elég nyomasztó lehet. Én félszuterénban laktam, de az más jellegű volt, ott a "domborzati viszonyok" miatt volt a lakás egyik oldala a föld alatt. Konkrétan a nappali és a konyha az északi oldalon, de nem utcára nyílt az ablak, hanem egy hatalmas, zárt parkra, tehát ott nem járt senki. A déli, bejárati oldal teljesen normál volt és egy nagy udvarról nyílt. Hátránya, hogy az északi oldal elég sötét volt. Előnye, hogy nyáron 27 fok fölé nem ment a hőmérséklet, télen pedig nem hűlt le különösebben. És még az, hogy néha lehetett a fotelből nézni az ablak előtt elsétáló süniket.:)

Hozzátartozik, hogy ez egy 40 m2-es, nagy belmagasságú lakás volt, tehát nem tipikus szuterén.

2022. jan. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
"a lakás egyik oldala a föld alatt." - Mármint nem az egész oldal volt a föld alatt, csak az ablak alatti rész.:)
2022. jan. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Legnagyobb előnye szerintem az ára, mert olcsóbb egy budapest külső kerületeiben lévő kicsi panellakásoknál is. Meg talán az, hogy a belvároshoz közel van, amit néztem. Nem tudom, hogy miért félszuterén, ez volt írva a hírdetésben. Tudom, így általánosságban én se tudnék mit írni előnyként, de amit néztem az egy frissen felújított, szép kis lakásnak nézett ki, félig berendezve. Amúgy köszi a válaszokat, kezdem érteni, hogy miért is olcsóbbak ezek az úgymond lakások a többinél.
2022. jan. 13. 21:08
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A félszuterén kifejezést egyébként gyakran használják helytelenül, a pinceszintet is sokan nevezik így.
2022. jan. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2022. jan. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!