Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha megveszem egy önkormányzati...

Ha megveszem egy önkormányzati lakás bérleti jogát, utána ugyanúgy kitudom adni albérletként ?

Figyelt kérdés
2022. jan. 15. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Ahhoz viszont nincs jogod.Önkormányzati lakást kiutalnak,ami után bérleti díjat kell fizetni.Aki ilyet csinál,attól vissza is vonhatják,hisz lakhatásilag nincs rá szűksége .
2022. jan. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Te nem lakni,hanem nyerészkedni akarsz.
2022. jan. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, el is veszi az önkormányzat, ha rájön.
2022. jan. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Önkormányzati lakást tilos kiadni albérletbe. Csak az lakhatja, akinek kiutalta az önkormányzat.

Sőt, nem is lehet lakóingatlana annak, akinek kiutalják, mert rászorultsági alapon utalják ki.

2022. jan. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! nem voltam tisztában
2022. jan. 16. 18:11
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

Nem feltétlenül

Meg kell nézni mi áll az eredeti szerződésben.

Én 2019-ben nyertem el egy önkormányzati lakás bérleti jogát az önkormányzattól pályázati úton.


Egy 2 szobás lakásról beszélünk.


A szerződésemben valahogy úgy áll,hogy az ingatlan 50%-át kiadhatom viszont ezt be kell jelentenem az önkormányzatra.

Utána,ha kiadtam a fizetendő bérleti díjam 50%-al megemelkedik.

2022. ápr. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5#válaszoló vagyok

Pl.Bérled a lakást az önkormányzattól kedvezményes áron mondjuk 50.000 forintért.


Amennyiben kiadnám a kisszobát 35.000 forintért,a bérleti díjam felugrana 75.000 forintra.

Ami ugyan még mindig a piaci ár alatt lenne,de mégse érné meg annyira mintha egyedül bérelném a lakást.

2022. ápr. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6#
2022. ápr. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!