Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Házból lakásba költözni...

Házból lakásba költözni mennyire nehéz? Hamar meg lehet szokni, hogy nincs akkora szabad tér és átszűrődnek a szomszédok zajai?

Figyelt kérdés
Költözött mostanában vki lakásba? leírná, hogy hogyan bírja? köszi
2022. jan. 17. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Én igazából rögtön megszoktam, ugyanúgy volt mindenkinek saját szobája, tere. Mondjuk én nem vagyok az a kert szerető típus.
2022. jan. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Ja és a zaj az elég szomszéd függő. Nálunk ritkán lehetett hallani a szomszédokat de nem is laktak annyian és sok volt az idős is.
2022. jan. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon nem mindegy, hogy milyen lakasba.

Eloszor is nem feltetlen kisebb a ter, mert vannak nagy lakasok es kicsi csaladi hazak is.

Ami a zajokat illeti ott is sok mulik azon, hogy milyen a lakas. Nyilvan egy panelban jobban athallatszik, mint egy jol megepitett teglalakasban meg sok mulik a szomszedokon is. Teszem hozza a legtobb csaladi hazas reszen meg cserebe kutyaugatas, allando funyiras, furas-faragas megy. Ergo nem feltetlen lesz sokkal tobb a zaj, csak mas.

2022. jan. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Ismerős költözött így. Nem a hellyel és a lakókkal van igazán gondja, a kert hiányzik neki igazán, mondjuk legalább van terasz, de az nyilván nem elég.
2022. jan. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Nekem könnyű volt, soha többet nem költöznék kertes házba.

Más meg megőrülne az emberek közelségétől és a kis tértől.

2022. jan. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes dolog ez a zaj, mert bármennyire is minden áthallatszik, én a legnagyobb örömmel jövök vissza vidékről pihenni a panelba.


Otthon vidéken is megvannak a zajok. Egyik szomszéd irgalmatlan hajnalig tartó üvöltözős bulikat tart, a másiknak az a hobbija, hogy nyitott ablakon át bömböl a házból a tüc-tüc zene egész nap miközben kint van a kertben, udvaron.


Mindenkinél ugatnak a kutyák egész este mint az őrültek. Az egyik szomszéd este 11-kor áll neki füvet vágni, a másik korán reggel már flexel, csiszol, láncfűrészel.


Pedig nem egy kisebbségek által lakott környék.

2022. jan. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy az a vicces, hiába volt családi házunk, az életem nagy részét az alig 6-7 m2-es szobámban éltem le.


Most felnőttként rendesen nem tudok mit kezdeni a 2 szobámmal.


A poén, hogy fiatalon minden vágyam egy lakás volt. Aztán hozzá szoktam a tudathoz, hogy valószínűleg soha nem lesz, elment másfelé az érdeklődésem, és nekem a lakás nagyjából a "hely ahol alszom" kategória lett.


Most lett sajátom, de semmi kedvem újítani, kitalálgatni mi-hogy legyen.

Még takarítani sem szeretek, nem hogy karbantartani.

2022. jan. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%

Én nem házból költöztem, de olyan lakásból ahol néma csend volt.

Most 1 év után sem vagyok képes megszokni az áthallást. Borzalmas dolognak tartom, hogy az ember a saját otthonában hallja a másik beszélgetéseit, lépteit stb.

Kintről utcáról mondjuk nyitott ablaknál oké, mert az az utca, de hogy a saját faladon keresztül...

Sokan képesek ezzel együtt élni, engem elborzaszt. Nekem ez a nyugalom szöges ellentéte, pedig sosem voltam ilyen falusi családi házas tipus.

De nekem a lakás a saját hangomról szól, nem a szomszédról. Vagyis szólna...

2022. jan. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!