Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van kereslet az olyan típusú...

Van kereslet az olyan típusú lakásokra, ahol van különálló fürdőkád a hálószobában?

Figyelt kérdés

Egyre több felújított belvárosi lakás hirdetésében látom, hogy különálló fürdőkádat építenek be a nagyobb (min. 20+ nm) hálószobákba. Külföldön és egyes hotelekben szintén egyre gyakoribb ez a jelenség. Amolyan dizájn/luxus megoldásként, a közép/felső osztályt vagy külföldieket célozva.

Kérdésem ilyen típusú ingatlanokkal foglalkozó emberek felé, hogy erre van kereslet? Megéri ilyet beépíttetni?

Én nem hiszem, hogy használnám, de annyi helyen előjött már, hogy nagyon érdekel, van-e kereslet erre.



2022. jan. 17. 12:36
1 2
 1/17 Valentino BROssi ***** válasza:
100%
Baszobákba persze, sok prosti vesz ki ilyet home office gyanánt.
2022. jan. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Valentino BROssi ***** válasza:
86%
Persze ezt csak úgy hallottam.
2022. jan. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Én nem venném ki.

Voltam már ilyen szállodában többször, ahol jakuzzi is volt a hálóban (és persze a fürdőben fürdőkád), akkor poénos.

De a mindennapoknak nekem nem fér bele. Főleg, ha nem egyedül laksz. Bármennyire szeretem a párom, azért legalább a fürdés 20 percében hagy legyek már egyedül :D

2022. jan. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, hogy ezekben a lakásokban azért mindig van legalább egy külön zuhanyzó, tehát ez a kádas megoldás csak kiegészítés és nem a mindennapi tisztálkodást szolgálja.
2022. jan. 17. 12:53
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi is eladtuk az “ en suite” fürdőszobás lakásunkat.

Érdeklődő volt sok, vevő csak egy.

Mindenkinek nagyon tetszett (Wellis 2 személyes szabadon álló kád)

Még 1X ilyet nem építenék. Megvan mindennek az előnye/hátránya

Itt hátrány volt, hogy míg az egyik aludt ezt a fürdőt nem lehetett használni. Fürdés után jól ki kellett szellőztetni, amivel lehűlt a hálószoba is.

A szabadonálló kád nagyon sok helyet foglal.

Nyugat-Európában is a trend inkább a kis komfortos családi házak, lakások. A kevesebb az több jelszóval.

2022. jan. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez is sokaknak tetszik egy képen, de aztán nem választják élesben.
2022. jan. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Az érintett lakásnál, ahol ez szóba jöhet, van egy külön zuhanyzós fürdőszoba (mondjuk elég kicsi, 3,5nm). Tehát lehet külön zuhanyozni és csak akkor lenne használva a kád, amikor az ember megkívánja (ami jellemzően nem mindennapos). Gondolom én.


A probléma, ami miatt szeretném, hogy ne csak ez az egy kis zuhanyzós fürdő legyen, hogy a lakás majdnem 100 nm. Az ilyen lakásokban jellemzően már 2 db fürdő van, ezért én is szeretnék még valami megoldást. Egy új fürdő kialakítása lenne a legjobb, de az már nem jöhet szóba.


Szóval ezért érdekelne, hogy inkább érdemes egy ilyen kádas megoldást kialakítani (és akkor lenne külön zuhanyzó és egy kád is) vagy inkább maradjon minden a régiben. Akinek van tapasztalata ebben, szívesen veszem a tanácsát, észrevételét.

2022. jan. 17. 13:25
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rossz ötlet a kád.

Idétlenül néz ki egy hálóban és bennem is az merülne fel, hogy a folyamatos szellőztetés ősszel-télen idegesítő lenne. Másként meg ugye dohos és penészes lehet pár éven belül a levegő.

2022. jan. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Inkább két vécére szokott nagyobb kereslet lenni. :)
2022. jan. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Amolyan dizájn/luxus megoldásként, a közép/felső osztályt vagy külföldieket célozva."


Hát... én a felkapaszkodott lumoenproli réteget nem nevezném közép/felső osztálynak.

2022. jan. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!