Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Idén kivezetésre kerül a...

Idén kivezetésre kerül a babaváró hitel, a falusi csok és az otthonfelújítási támogatás. Várható emiatt, hogy ebben az évben még nagyobb lesz a kereslet az ingatlanokra? Majd utána várható az ingtlanárak csökkenése?

Figyelt kérdés
A nagyvárosokban, vagy a fővárosban lesz ennek érezhető hatása a lakásárakra? Inkább várjak a lakásvásárlással, mert idén még jobban fognak emiatt emelkedni az árak, és később ha már megszüntek ezek a támogatások eshetnek az árak?
2022. jan. 17. 23:10
 1/10 Valentino BROssi ***** válasza:
77%
Szóval ha te ingatlankivitelező lennél akkor elkezdenél több lakást építeni, mert tudod, hogy kivezetik azt a támogatást amivel számos ügyfeled vásárol? Hmmm, hát ez nem tűnik valami logikus gondolatmenetnek - senki sem szeretne kevesebbért eladni, mint korábban. Nagyjából valami apokaliliptikus válságnak kell ahhoz bekövetkeznie, hogy csökkenjenek az árak.
2022. jan. 18. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Ezen a kérdésen mi is gondolkodtunk. Mégis úgy gondolom, hogy nem. Az építőanyag árak felmentek nem csak Magyarországon, hanem egész Európában.

A babavaro, falusi csók helyébe lépett a zöld hitel. Ha az újépítésű ingatlan drága akkor az magával vonza a használt ingatlanok, alberletek árait is.

2022. jan. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%

Vidéken a falvakban biztos lesz esés, ott eszetlenül felmentek az árak.

Nagyobb városokban nem hinném.

2022. jan. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Gy-M-S megyében, Győr 20 km-es vonzáskörében még tavaly júliusban 3-sal kezdődtek az újjépitesű házak árai. Most ez év januárjában ugyanazon paraméterekkel 53 M. Tavaly szinte “naponta” kúsztak fel az ingatlanárak.

A zöld hitellel ezek is elkelnek.

2022. jan. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Évtizedek óta nem látott csúcson pörög az infláció. Mindennek felment az ára, köztük az építőanyagoké is. És most nem 10-20%-os áremelkedésről van szó. Kizárt dolog, hogy ilyen körülmények között csökkenjen az ingatlanár. Kis falvakban, ahol nincs munkalehetőség és nagy az elvándorlás, csökkenhet az ingatlanár. De sztem mindenütt másutt csak nőni fog, de nem azonos ütemben. Vidéken, kisebb városokban kisebb ütemben, de nagyobb városokban, és Budapesten, ahol jobban ban munka, nagyobb ütemben nőhet. Nőni fog a különbség a vidéki és budapesti ingatlanárak között.
2022. jan. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
64%
A fideszesek f@szsága ez a hülye babaváró mit tudom én mi meg csok. Károsak ezek az országra nézve. Be sem kellett volna ezeket vezetni. Bérlakásokat kellene építeni . Beépültek a narancsok rendeletei az ingatlan árakba. Ez biztos.
2022. jan. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Àr felhajtó hatású az infláció. Azonban a fiatalok és első saját lakásukat megvàsarló rèteg támogatások nélkül még szűkebb lesz

Kitudja , hova mozdul a piac.

2022. jan. 19. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
72%
28 éves vagyok, nem akarunk ilyen ostoba hiteleket felvenni, a gyerekre ez semmi ez az összeg, de nem is az a lényeg, hanem konkrétan nem tudunk lakást venni, albérletek is elképesztően magasan vannak. Nagyon durván tönkretették ezekkel a támogatásokkal az ingatlanárakat, nem tudom jobb lesz-e valaha. Persze aki fent csücsül és ingatlanjai vannak az csak jól járt. Szóval azért el lehet gondolkodni, ki találta ezeket ki. Az építőipar is nagyon elszállt.
2022. jan. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%
Hiába mennek ki ki ezek a támogatások, a kivitelezők nem fogják tudni olcsóbban megépíteni a házakat. Az építőanyag nem fog lejjebb menni. Max a használt ingatlanok talán lejjebb mennek. De csak találgatok, nem tudom, mi lesz valójában.
2022. jan. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem fognak lentebb menni mivel vérszemet kaptak a tulajdonosok (jogosan) Ahhoz hogy lemenjenek az árak egy jókora válság kellene, de az meg az embereknek nem lenne jó. Emlékezzünk csak vissza a devizákra és a 2008-as válságra.
2022. jan. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!