Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan tudom megnézni, hogy...

Hogyan tudom megnézni, hogy milyen földek vagy zártkertek vannak a nevemen és hol?

Figyelt kérdés
Volt még vagy tíz éve exem anyjától egy ajándékozás 1/2 - ed tulajdonra, illetve utalás rá de csak egy word fájlom van róla, ellenjegyzett szerződést sosem kaptam, nem tudom igaz-e egyáltalán vagy csak "terv" maradt részéről. Nem foglalkoztam ezzel igazán aztán most előkerült a fájl és megbizonyosodnék valahogy, hogy mi lehet a helyzet?!

2022. jan. 28. 22:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
De, változhat a hrsz, pl külterületi ingatlant belterületté nyilvánítanak. Ugye külterületi ingatlan mindig 0-ás hrsz-ű.
2022. jan. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

"Hajdu-Bihar Megyei Földhivatalban bejegyzett építési telek belterület 9216 II/2 hrsz . alatt nyílvántartott , természetben 4144 Darvas Szabadság út 1. szám alatt található"


Hát, a Szabadság út 1 nincs a Google maps szerint. Szabadság utca 1 van, de ahova lerakja a tüskét, az egy HRSZ 0480/24 külterületi ingatlan. De ez látszólag valami kis szivattyúház, vagy garázs vagy ilyesmi.


Azzal szemben a HRSZ 374/2 és a HRSZ 375 van, amik már belterületiek. Ezek rendes lakóingatlanok, az egyik egy kádárkocka.

2022. jan. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
93%
Meddig tart vajon melléirni 2 tanut, a lelesett szemelyi igazolvany szamoddal?
2022. jan. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
88%
Elnéletileg változhat a hrsz. Apámnak volt résztulajdona egy szántóban, és többször összevonták meg újraosztották, és a hrsz is változott, nem volt egyszerű követni. Persze egy 1/1 családi háznál ez nem olyan gyakori.
2022. jan. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
De a kérdésre válaszolva a földhivatalnak kéne tudnia, mi van a neveden.
2022. jan. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

/13


A földhivatal online-ban ez van Darvasról azokra a Hrsz-re amiket te írtál.

DARVAS Belterület 374/2 helyrajzi szám

4144 DARVAS Szabadság utca 6. "felülvizsgálat alatt"

Kivett beépítetlen terület 1483 nm



DARVAS Belterület 375 helyrajzi szám

4144 DARVAS Szabadság utca 8.

Kivett lakóház, udvar, gazdasági épület 1385 nm


Az ajándékozási adataival egyik sem passzol össze, "nemhiteles tulajdoni lap másolatról" neveket jelenleg nem tudok nézni.



/15


Ennyi erővel meddig tart kirabolni egy postát?

Mégse mindennapos!

Kapcsold ki a Netflixet, és üdv a valóságban!

2022. jan. 30. 13:12
 17/20 A kérdező kommentje:

Mindegy, elballagok a földhivatalba, az lesz a vége.


Köszi annak aki segíteni próbált, pöttyöztem zöldre.

2022. jan. 30. 13:19
 18/20 anonim ***** válasza:
75%

Neked mi bajod van, kérdező? Másokhoz hasonlóan a saját szabadidőmet szánom rá, hogy tanácsokat, tapasztalatokat adjak, erre lyen bunkó módon reagálsz. Mondjuk egy funkcionális analfabétától, aki üres lapokat ír alá, mást nem lehet várni.

15-ös voltam, száradjon arcodra egy tányér lekvár.

2022. jan. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Nem neked szólt utolsó, csak azóta már kimoderálták a többit és betorlódtak a számok.
2022. jan. 30. 23:07
 20/20 A kérdező kommentje:

Annak szólt aki az elején elkezdett okoskodni,


"Mennyire kell hü.yének lenni ahhoz, hogy valaki aláírjon üres lapokat?"


Aztán meg folytatta.


A szabadidődet meg te tudod mivel töltöd, de azért köszi!

2022. jan. 30. 23:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!