Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egyedülálló nőként házat...

Egyedülálló nőként házat vásárolni?

Figyelt kérdés
Kisgyerekkel költöznénk kertes házba, kb 900m2-es telek. Aki hasonló helyzetben van, el tudja látnia a ház körüli teendőket? Mennyire nehéz megoldani?
2022. jan. 31. 09:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Wow, az nem kicsi.

Éltél valaha kertes házban?

Van segítséged, testvér, szülők, bárki, aki ért a kertészkedéshez?


Milyen a telek? Füvesített? Vannak már benne növények? Le van burkolva?


Mennyi időt tudsz szánni az udvar rendbentartására?

2022. jan. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
És egyedülálló pasiként is nehezen oldom meg a dolgaimat, pedig mindig is házban laktam, és a gáz kivételével mindent megcsinálok. Viszont magamat ellátni, csinálni a felújítást, rendet tartani stb munka mellett nem egyszerű. Neked meg még ott lenne a gyerek is.
2022. jan. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Jobb, ha le van a nagy része kövezve az udvarnak, vagy inkább a fűvel egyszerűbb bánni? azt csak le kellene nyírni? 900m2-en benne van a ház is (kb 100m2)

Mégcsak nézelődöm

2022. jan. 31. 09:45
 4/20 anonim ***** válasza:

A ház állapotától függ. Ha minden rendben van, akkor jó ideig nem lesz vele gond. De ha régebbi, nincs felújítva, nincs minden rendbe téve, akkor mindig lesz valami kis munka.

A fű nyírásához kell megfelelő gép. Ha nagy, akkor kis traktoros.

2022. jan. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nekünk is ekkora a kert kb. A ház előtt levan burkolva térkővel, hátul egy része füvezett, még hátrébb egy kis üvegház és egy konyha kert található. Van munka vele bőven, nyáron leginkább. Félautomata öntözést csináltam, ami automatikusan leáll időkapcsolóval. Fűnyírás nem vészes, megfelelő fűnyíróval, önjáró benzines, tovább tart elővenni meg letakarítva elrakni, mint lenyírni.
2022. jan. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Nekem is a ház cirka 100m2,(2 szint) ház előtt meg mögött meg 120-120m2-nyi udvar,elöl a fele , vagyis a kocsijejáró betonozva, a többi füvesítve. Ezt benzimotoros fűnyíróval hamar le lehet nyírni.


Üdv:2

2022. jan. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Nem én (férfi vagyok), de egy ismerősöm ugyanúgy kertesházban lakik, egyedül, kisgyerekkel. Gond nélkül ellátja egyedül! Hogy könnyű-e, azt embere válogatja! A füvet tavasztól-nyárig 1-2 hetente vágni kell, ha van gyümölcsfa, akkor mégha metszésével nem is foglalkozol, de ősszel/kora tavasszal a leveleket össze kell gyűjteni, ha van hó, a havat el kell dobni, ha van bokor/sövény, azt meg kell nyírni kb. ennyi a feladat. Plusz feladat akkor van csak, ha csinálsz magadnak. Pl. virágos kert, növénytermesztés, ilyesmi. Hétvégén reggel bedobod a mosást és kimész a kertbe (már ha a gyerek már egyedül hagyható) kaját meg hétvégén rendelsz magatoknak, nem főzöl meg olcsóbban! Ismerősöm így csinálja!

900m2-be azért nem kell megszakadni, nálam 3500m2 van! Na ott kell hajtani, a hétvégék rámennek tavasztól, de hát hobbi!

2022. jan. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtok biztató dolgokat is. Lakástól félnék, azt nehezen szoknám meg sztem. Tudom, hogy kevesebb vele a munka. De mint ahogy írtátok háznál, nem kell plusz feladatot csinálni magamnak, ha nem bírom, pl virágoskert, konyhakert... fűnyírást csak meg tudom csinálni, bár eddig még nem nyírtam füvet...
2022. jan. 31. 10:10
 9/20 anonim ***** válasza:

Egy házban mindig valami elromlik, ha nem értesz hozzá, akkor igen drága a szakember.

Képzeld, még egy fűnyíró is elromlik, vagy a kerítés is eldől, kilyukad, elromlik a zár, stb.

Egyedül nőként durva lesz.

2022. jan. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Oh... Veszel egy önjáróst és úgy kell majd szaladnod utána, de ha sík terep az se muszáj, 800m2 még elektromossal is lenyírható és az jóval könnyebb, egy kézzel megemeled, nem kell benzint vásárolnod egy gombnyomásra indul stb. a hosszabbítóval kell egy kicsit bajlódni néha.

Ha mégsem tudod, minden faluban/kisvárosban rálehet akadni arra, aki némi pénzért lenyírja neked, de jobb ha nem kell várni senkire, mert erre az alakokra többnyire várni kell és imádkozni hozzájuk.

3 házzal lejjebb az asszony maga nyírja a füvet (egyedül él), az ismerősöm, akiről írtam úgyszintén, egy semmirekellő haverom felesége is, de nagynéném is 83 évesen maga nyírja a füvet a nyaralóban, egyikőjük sem a superwomen!

2022. jan. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!