Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárlás után Budapesten...

Lakásvásárlás után Budapesten az MVM-nél kell átiratnom a nevemre a vizet, gázt, áramot?

Figyelt kérdés
Most vásároltunk lakást Budapesten, és kicsit bizonytalan vagyok, hogyan kell intézni az ilyesmit. Az MVM = közművek,és mindent magába foglal (víz, gáz, áram)? Az adásvételi szerződésben szerepel, hogy az én feladaton a mérők átiratása. Köszönöm a válaszokat!
2022. jan. 31. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyen lakás ez? Vagy ház esetleg? Mert ettől függően eltérő.


De elöljáróban: az MVM az csak villany és gáz.


A villanyt átiratod az MVM-nél, tudod online is intézni.

A gázt jan 1-től már az MVM-nél iratod át, függetlenül attól hogy milyen lakás.


Víz+Csatorna: itt függ attól h milyen a lakás, vagy magánál a szolgàltatónál intézed vagy a Díjbeszedőnél. Tudni kellene, hogy ki számlázott eddig. Egy nagy átlag panel a Díjbeszedőnek fizet, és ott intéz mindent.


Fontos, hogy Budapesten a víz és a csatorna NEM egy cég, külön szerződnöd kell velük!


Főtáv: (ha távfűtéses): Díjbeszedő

2022. jan. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Első kommentelő, köszönöm a választ. Távfűtéses panelről van szó, de minden radiátoron van egyedi mérő.
2022. jan. 31. 10:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyedi mérő nem számít, az a ház felé van elszámolva, a közös képviselő foglalkozik vele. A Főtáv csak a szétosztási arányokat kéri, nem érdekli h mi alapján osztották szét. (Egyedi mérő, légm3, vagy baráti csocsómeccs eredménye alapján 😀)


Akkor áll amit mondtam. Villany MVM, Gáz MVM. Online intézhető, leír mindent h mi kell.

Villany:


[link]


A villanynál fontos, hogy Budapesten mindig a volt Elmű ügyfeles felületek kellenek neked. Ezt látni fogod mindig online ugyintezeskor. Ez egészen addig külön lesz amíg össze nem vonják. Addig Budapesten a volt Elmű ügyfeles kell mindig.


Gáz:


[link]


Most nézem a Főtáv is online intézhető már, ebben tévedtem az előbb. Itt leír mindent:


[link]


Víz+Csatorna:

Ezt tudtommal csak személyesen a Díjbeszedőnél lehet, de ott az ügyintéző kitölt mindent. Én odamentem az adásvételivel+birtokbaadási papirokkal, elmondtam mit akarok, mondta ok 15 percig csüccs le, kitöltött mindent, és csak alairnom kellett. Fontos, hogy a vízmű papirját a közös képviselovel ala kell irat i plusz lepecsetelni ha mellékmérőd van!!! (99% hogy van) És úgy visszavinni a Dijbeszedohoz.

Ezzel engedélyezi a KK hogy a főmérő mellett te almérőre szertodj a Vízművel!


Ha online akarsz fizetni és később ügyintézni érdemes beregisztrálni mindenhol. Kaphatsz online azámlákat is.


A díjbeszedőnél a Díjnetre kell regisztrálni, ott pedig a szolgáltatókat beaktiválni.

Ha a kukadíjat is a Díjbeszedőnek fizeted akkor az is a Díjneten jelenik meg. (Közös díjak felosztása néven)

2022. jan. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja a gáznál figyelj majd, ha nincs gázóra, akkor fix átalányt fizettetnek meg. Ez attól függ, hogy milyen gázkészüléked van (hány rózsa, gáz vagy villanysütő) és hány szobás a lakás. Érdemes összeegyeztetni, hogy jó készülék alapján fizetsz-e, párezer forint megfogható ezen…

Asszem a számla melléklete ez a tàblázat, ahol le van írva mekkora lakáshoz milyen tűzhellyel mennyit számlàz.

2022. jan. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi is most vettünk lakást, nálunk ez így nézett ki:

- víz & csatorna: belső elszámolású, a közös képviseletnél kell intézni

- szemétszállítás : Díjbeszedő

- fűtés: Főtáv

- villany & gáz: MVM

Díjbeszedőhöz és Főtávhoz időpontot kellett foglalni, vinni a honlapon leírt papírokat és pikk-pakk megvolt. MVM-nél még most is ment a huzavona, mert ott online is el lehet intézni, de lényegesen nehezebb ügye van az embernek, ha az előző tulaj semmilyen számlát, szerződést nem mutatott...

2022. febr. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Miért van nehéz dolgod az MVM-nél ha az előző tulaj semmit nem mutatott?


Èn sem láttam semmit tőle, mégis vas éjjel online beküldtem mindent az MVM-nek, hétfő reggel 8-10-kor ott volt emailben a szertődésem.


Igazàból szerintem az új lakónak nincs is sok köze az előző tulaj szerződéséhez, számlájához.


Még ahhoz sem, ha tartozàsa volt, majd elintézi vele a szolgáltató.


Az én lakásomban a Diginél volt tetemes tartozás az előző tulaj albérlőjének, beadtam nekik az adásvételit és a birtokbaadasit, és simán szertődtek velem, az előzőn meg behajtja majd ha akarja úgy ahogy tudja, mi közöm hozzá? 😀

2022. febr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért kell, mert felhasználóváltozásnál az MVM kéri az előző tulaj adatait és aláírását, rajta is van a szolgáltatás igénylő lapon.. Nekünk ezzel dupla kört kellett futni, mire megértették, hogy nem tudunk kapcsolatba lépni az előző lakóval.
2022. febr. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!