Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért van Budapesten illetve...

Miért van Budapesten illetve az agglomerációs településeken ilyen sok félkész, befejezetlen, félbehagyott ám mégis lakott épület?

Figyelt kérdés

Vidéken élek és meglepve tapasztalom, hogy a fővárosban illetve a környékén lévő településeken ilyen sok félkész ház van, mely értelemszerűen nincs befejezve, tehát nincs rendesen bevakolva, vagy az eredetileg egyszintes épületre ráépítettek még egy szintet, ám teljesen kilátszik a tégla, és nincs szigetelve.

Vagy a nyílászárók ki lettek cserélve ám a nyílászárók körüli részek nincsenek rendesen bevakolva, szóval értitek, rengeteg a felújításra szoruló, félkész ház.


Pedig az ország leggazdagabb településeiről beszélek, ahol a legmagasabbak a fizetések, és mivel munkaerőhiány van, ezért szinte biztosan vannak munkák, tehát elvileg lennie kéne pénznek. Mégis eléggé sok a lerobbant ház.


Én egy vidéki megyeszékhelyen élek, ahol jóval szerényebbek a fizetések és a munkalehetőségek a fővároshoz képest, mégis több a takaros, rendbe szedett, felújított ingatlan.



2022. febr. 8. 20:56
 1/4 Valentino BROssi ***** válasza:
78%

Nem divat költségvetési tervet készíteni - az építtetők fejében már ott van a megvalósult magyar álom, a saját családi ház, már látják a lelki szemeik előtt, hogy hogy tolják az asszonyt a 10 négyzetméteres konyhapulton, a kocsi motorháztetején az 50 négyzetméteres garázsban és az 1000 négyzetméteres pázsitos kertben, aztán kb. az építkezés felénél kezdődik a fogszívás, hogy

-"kssszhh, ez biztos elég lesz?",

-"kssszh, de ebből a legjobbat kéne megvenni, mindegy, most befejezzük, majd jövőre felrakjuk, mintsem hogy gagyibbat vegyek", meg hogy

-"kssszh, a szomszédnak olyan tornya van, azt még bele kéne tervezni még ha már fel is húztuk a falat".

S persze nagy ritkán előfordul az is, hogy a kivitelező lelép, de ezek inkább ilyen kalákában felhúzni próbált épületek, sem mint profi szakemberek munkái, a vakolás, burkolás meg színezés viszont jellemzően nem a legtisztább és legegyszerűbben elvégezhető művelet, így akad aki trehányságból húzogatja - vagy megpróbálta hőszigetelni a homlokzatát aztán 5 perccel később rájött, hogy nem ért hozzá és most a mester munkadíjára gyűjt.

2022. febr. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%
Elfogy a pénz.:(
2022. febr. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

Attól, hogy mostanában fel lettek verve az árak mindenhol is, nem jelenti azt, hogy mindenki gazdag és mindenki baromi jól keres.


Átlag keresetből meg nem fog az ember kacsalábon forgó várat csinálni.


Egyrészt vannak azok, azok már az előtt ott laktak a településen, hogy az árak elszálltak volna, nekik attól nem lesz több pénzük, hogy másoknak körülöttük van.


Másrészt benne van, hogy aki ma akar lakást/házat venni az is erősen le kell nullázza magát, és még az összes kedvezménnyel együtt is évekre üres marad a kassza, így marad a félkész házban lakás, lassú felújítgatás.


Illetve csak magam nézve:


Kénytelen voltam beköltözni egy félkész panelba, nincs konyha, minden félkész, menet közben jöttek az ablakok, ajtók, le lett burkolva a laminált, stb.


És hát rohadtul bele fáradtam hónapok alatt. Kinulláztam magam anyagilag, bele toltam 5+ millió Forintot és még mindig azt látom, hogy semmi nincs teljesen kész, nincs konyha, nincs bútorom, csomó javítani való van.


A költségvetési terv hasznos dolog, de attóm még pénze nem lesz az embernek.


Én csináltam, láttam, hogy a fele nincs meg mint ami kell. Mégis egyszerűen muszáj voltam bele vágni. És szerintem ezzel sokan így vannak, nincs választásuk, nekivágnak aztán lesz valahogy.


Egyszerűen nem éri meg várni, mert addig is mennek el az árak. Albérletet sem akartam tovább fizetni, íg toltam annyira, hogy meglegyenek az alapok, használható WC, fürdő, tiszta ágy, aztán a többi majd lesz valahogy.


És ez valahol a baj az egésszel, hogy egyáltalán nem arról álmodozom, hogy tolom az asszonyt a konyhapulton meg a garázsban, hanem arról, hogy egy szaros panellakást legyen pénzem, energiám befejezni.


Illetve vannak dolgok, amire azt mondom, hogy inkább várok 1-2 hónapot de kifizetem a jobbat, minthogy a gagyi legyen bent. Hiszen ha egyszer berakok valamit akkor az onnantól ott lesz 10-20 évig.


Másik oldalról, mióta beköltöztem, teljesen le is szarom. Nyilván jobb lenne ha minden kész lenne, de ha akad más programom akkor inkább azt választom és nem a lakásba ölöm bele az összes szabadidőmet.


Nyilván ettől még tény, vannak akik túlvállalják magukat és azonnal kacsalábon forgó háznak esnek neki bármiféle háttér és kalkuláció nélkül.

2022. febr. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
87%
Nekünk kívülről szarul néz ki a házunk, belülről szép, felújított. Nagyon egyszerű oka van: elfogyott a pénz. Megvettük a házat, felújítottuk belül épphogy lakhatóra, másfél éve költöztünk. Jól keresünk, de azóta kb minden pénz arra megy, hogy haladjunk apránként, mert csak így tudunk. Mostanra belül mondhatni kész, egy emeleti fürdőszobának szánt helyiség üres még, remélhetőleg 1 éven belül az is meglesz. És majd utána jön az, hogy kívül is kinézzen valahogy, a benti komfort nyilván fontosabb, hiszen az az élettér. Csak hát ilyen egyszerű dolgok is, minthogy kívül leszigeteljük, bepucoljuk, színezzük, több milliós tétel, nem megy egyik hónapról a másikra.
2022. febr. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!