Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Jelenleg mennyit emelkedik az...

Jelenleg mennyit emelkedik az ára 1 hónap alatt egy átlagos 30 millió Ft-os panel lakásnak?

Figyelt kérdés
2022. febr. 18. 11:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
210.004 Ft-ot.
2022. febr. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
Egy átlagos 30 millió Ft-os panel lakásnak egy hónap alatt nem ment feljebb az ára.
2022. febr. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi júliusban vettünk 29 millióért, most ugyanezeket az utcában 34ért adják el, és kapkodnak érte. 2 hétnél tovább egy sincs hirdetve..... Nálunk ez 7 hónap alatt 5 milliót jelentett... nagyon durva. Mondjuk jó környék. A város más részein nem látok ilyen kiemelkedőt, mondjuk azokat nem is követem így.
2022. febr. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly vettem márciusban. 29,5 millióért.


Ezeket valóban 32-től egészen 40 millióért hirdetik. Valahol 33-35 között lehet reális. Tehát 1 év alatt kb. 10%-ot nőtt az értéke.

2022. febr. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lassan 1 éve nézem az árakat. Nálunk ami pl. tavaly tavasszal 20 millió volt (másfeles panel), az most 24-25 millió. Vidéki nagyváros☹
2022. febr. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A válaszok alapján arra következtettem, hogy 1 év alatt legalább 4 millával drágult. Tehát havonta 333333 Ft-al lett drágább. Ez azt jelenti, hogy aki ennél kevesebbet tud félretenni havonta átlagosan, az még az áremelkedés mértékét se tudja kigazdálkodni. Tehát aki most kezd lakásra gyűjteni az inkább felejtse el, hacsak nem tud félretenni havonta legalább fél millát. Ekkora összeget azért nem sokan keresnek meg az átlag jómunkásemberek közül. Házasoknak fullos gyerekvállalós támogatásos hitelekkel összehozható, de úgy se egyszerű. És akkor sem családi házról, hanem egyszerű panel lakásról beszélünk.
2022. febr. 19. 02:33
 7/8 anonim ***** válasza:

3as vagyok


Azért hozzátenném, hogy az elmúlt években is nagy drágulás volt, de idén nálunk (vidéki központ) még durvább. Feltételezem a dráguló alapanyag árak miatt még kevesebben akarnak/tudnak építkezni. Így a maradék lakások/házak ára megy fentebb.


De ez csak a mi kertvárosi részünkre igaz. Belvárosban ekkora drágulást nem vettem észre.

2022. febr. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7. Van egy felsőközép réteg, amelyik folyamatosan gazdagodik és a magyar pénzügyi kultúra kb. addig tart, hogyha összegyűlik valakinek már egy fél lakásra való megtakarított pénz is (miközben van már neki saját tehermentes ingatlana ahol lakhat), akkor már veszi is befektetésnek a következő lakását. Vagy még nagyobb halak, akik egész gyakran tudnak a keletkező vagyonukból egy-egy újabb lakást venni. Nem is hinnéd mennyi ember van már, akiknek simán van 3-5 vagy még több lakása is, amiket kiad, mert nem ismert jobb helyet, ahová tehette volna a pénzét. Ez is sajnos piszkosul hajtja fel az árakat és Magyarországon még ingatlanadó sincs a többedik ingatlanra, mint a legtöbb nyugati országban (hogy így fogják vissza a befektetési célú keresletet).
2022. febr. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!