Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit tegyek ha egy ilyen...

Mit tegyek ha egy ilyen helyzet állna elő lakásvásárlásnál?

Figyelt kérdés

Vagyok én, van egy 2 szobás óbudai lakásom. Lenne a párom, szintén egy 2 szobás lakással.

Gyereket szeretnénk ezért kellene egy 3. szoba.

Melyik lakást adnátok el? Mindkettőt? Egyiket sem? Milyen megoldás a legideálisabb ilyenkor, mit szoktak tenni a társak ilyen helyzet esetén?



2022. márc. 13. 10:21
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%
A párod lakása merre van? Milyen állapotú? Én a helyetekben csak az egyik lakást adnám el, és némi hetellel válranék nagyobb lakásra. A jobban kiadható lakást megtartanám és kiadnám.
2022. márc. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
91%
Ez attól függ, hogy hogyan álltok anyagilag. Ha van pénz a különbözetre vagy belefér a hitel, akkor csak az egyiket adnám el, a másikat kiadnám.
2022. márc. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
88%

Tartsátok meg a jobban kiadhatót. A másikat pedig adjátok el és vegyetek egy nagyobbat akár egy pici hitellel. A hitelt fizethetitek a lakás kiadásából.

A tulajdoni viszonyokra érdemes odafigyelni, mondjuk kapjon nagyobb tulajdoni hányadot az új lakásból az, akinek az eladott lakás ára egy az egyben az új lakásban landolt. Ez csak amolyan "vész esetére" szóló dolog persze.

2022. márc. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
84%

Első lépésként költözzetek össze abba a lakásba, amelyiket jobban szeretitek, a másikat meg adjátok ki. Aztán ha jön a gyerek, akkor gondoljátok át az eladást.

Addig felesleges ezen gondolkodni, amíg ténylegesen nem jelentkezik be a gyerek, hiszen lehet, hogy várat magára.

2022. márc. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Csak akkor kellene valamit lépni ha lesz gyerek. Kérdés mi a megoldás.


Mindkettőt én sem szívesen adnám el. Sőt lehet egyiket sem, de nagyon kellene egy nagyobb lakás 3 főnek.


Kérdés mi a jobb megoldás. Ő szerinte az övé a jobb, szerintem az enyém : ).

2022. márc. 13. 10:43
 6/30 anonim ***** válasza:
73%

Kb. 3-8 éves kortól kell egy külön szoba a gyereknek.

Szóval elég 1 éves korában elkezdeni ezt a lakáscsere projektet.

Én is egyet adnék el és egyet kiadnék.

Addig meg még tudtok tőkét is gyűjteni, míg ez aktuális lesz.

2022. márc. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
89%

Ebben látatlanba nehéz igazságot tenni.

Ha van mellé tőkétek az is opció, hogy vesztek egy harmadikat, ezt a kettőt meg kiadjátok és abból fizetitek a törlesztőt. De ez nyilván rizikósabb.

2022. márc. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
28%
Más egyéb félretett pénzetek, vagyonotok van? Vagy csak ott vannak az 50-100 milliós lakásaitok, de amúgy mellette hónapról hónapra éltek relatíve alacsony fizetésből?
2022. márc. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
88%
Én is azt tenném, hogy összeköltöznék az egyikbe, a másikat kiadnám. Egyezzetek meg, melyik melyik legyen. Aztán ha összejött a gyerek, lehet továbblépni azzal, hogy eladjátok és vesztek eggyel nagyobbat.
2022. márc. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
84%
Egyikbe össze költöztök, másikat kiadjátok. Még 1 gyerekkel is el lehet lenni a 2 szobásban amíg kicsi, közben meg van időtök keresni megfelelő lakást.
2022. márc. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!