Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 28 évesen vegyek 3 szobás...

28 évesen vegyek 3 szobás (2+1 vagy 1+2) szobás panellakást, ha néhány éven belül családot szeretnék, de most még egyedül vagyok?

Figyelt kérdés

Most venném életem első lakását. A városban az árak most picit összecsúsztak, 24-26 millióért van 47-55 nm-es 1,5 szobás lakás, amikben 18 és 11 nm-es szoba van általában. Viszont 26-27 millióért vannak 3 szobás panellakások, (egy vagy két félszobával), amikben 18, 12, 9 nm körüli szobák vannak. Utóbbi lakások 55-65 nm közöttiek elosztástól függően. Arra gondoltam akkor ha csak 1-2-3 millióval kell többet fizetni érte, miért ne vennék picit nagyobb lakást?


28 éves vagyok és egyedül élnék, de azért 3-5 éven belül jó lenne családot alapítani, apává válni. Egy-két kicsi gyerekkel pedig még kényelmes lenne a 3 szobás panel is mondjuk mostantól számítva a következő 10 évre biztos. A picit több rezsi, közös költség nem annyival drágább szerintem, hogy földhöz vágjon.


2022. márc. 15. 15:52
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
96%
A nagyobb lakás jobb-
2022. márc. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
87%

Nagyobbat, mindenképpen ha belefér.

Mi belefutottunk abba, hogy kisebbet vettünk mondván most ekkora elég, aztán hamarosan megérkezett az első gyerek, most meg jó lenne a kicsit nagyobb. Viszont ideális lakás sincs most a piacon a városunkban, a lakás után is kellene szja-t fizetni mert nem telt el az 5 év mióta megvettük, plusz mentek az árak is fel jócskán (és ez lesz később is, beesni nem fog, akárki akármit mond) és a hitelek kamatai is elkezdtek emelkedni…

2022. márc. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
90%

Fiatalon kisebb lakást vettünk, nagy hiba volt. Egyszerűen gyerekekkel élhetetlen. Azóta sikerült jóval nagyobbra váltani.

Ha megteheted a lehető legnagyobbat vedd.

2022. márc. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
9%
Nem. Csak ha kiadod és addig nem használod, amíg nincsen családod.
2022. márc. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
92%

Újabb szavazat a nagyobbra.

Arról nem is beszélve, hogy egyáltalán nem biztos, hogy évek múlva is meg tudnád venni ekkora inflációnál és áremelkedésnél.

2022. márc. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%

Ha megteheted, vedd a nagyobbat, mi pont így voltunk annak idején, gyakorlatilag alig került többe a nagyobb lakás. 1.5x akkora alapterület, árban kb +10%.

Nagyon nem bántuk meg!

2022. márc. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
86%

Hát nem tudom, én 35 évesen vettem lakást. Én is akarok családot, emiatt direkt a nagyobbakat nézegettem de azért nem ennyivel drágábbak, hanem jócskán.


Az 1+2 félszobás lakások egyik félszobája általában élhetetlenül keskeny. A 2 egész szobás panelek mindig jobbak.


Az igazi az a 3 teljes szobás de azt meg egyedül család nélkül felesleges bevállalni ha csak nem megy annyira jól a szekér.


Én végül 2 egész szobásat vettem, röhejesek ezek a 6-7 m2-es félszobák, ahol még 2 méter sincs a szélessége a szobának. Sokan egybe is nyitják őket.

2022. márc. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:

#7: most megnéztem itt a környéken a hirdetési árakat, most is azt látom, hog a 2 és 3 teljes szobás panellakások között kb 15% különbség van árban.

Egyébként nekünk "csak" 2.5 szobás, de a félszoba is 10.5 m2.

2022. márc. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:

"röhejesek ezek a 6-7 m2-es félszobák"


Egyetértek!

Amúgy hivatalosan a 12 m2 alatti számít félszobásnak.

Ebből kiindulva a 6 m2-es már csak negyedszobásnak számít.

:)

2022. márc. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:

Vedd a nagyobbat ha tudod, de ne a család miatt. A jövendőbeliddel közösen fogjátok eldönteni, hogy hol fogtok családot alapítani, mi van, ha neki is van már nagy lakása?


Sorolhatnám, de ettől függetlenül érdemes a nagyobbat venni, csak kalkuláld bele, hogy ott fenntartani is drágább valamivel.

2022. márc. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!