Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Eladom a lakásomat, ahol még...

Eladom a lakásomat, ahol még állandó lakcímmel vagyok bejelentkezve. Szerződésaláírás előtt állok. Milyen tapasztalatatotok volt a közüzemek átírásoknál? Mikre érdemes figyelni?

Figyelt kérdés
ELMŰ, gáz, kémény, átírásról tudok, nincs aktív vízmellékmérő. Van még valami ami kimaradt? Úgy gondolom, hogy ha jót akarok akkor én intézem ezeket az adatbejelentéseket. Erről mi a véleményetek? És érdemes már most kijelentkeznem a lakásból, ha van rá lehetőségem? Megkönnyíti-e ez az adminisztrációt?

#eladás #adatmódosítás #közüzemek átírása
2022. márc. 18. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért jelentkeznél ki, amíg benne laksz?? Ez csak nehezíti az ügyintézést. Egyáltalán, lesz helyette másik állandó lakcímed?
2022. márc. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem lakom a lakásban. De oda vagyok bejelentve állandóra. A borzalmas bürokráciai ügyintézés elébe akarok menni ezzel. Miért gondolod hogy a szerződésaláírás előtti adatmódosítás megnehezíti az ügyintézést? Neked mi a tapasztalatod? Tapasztalatokat várok az átiratási tortúráról.
2022. márc. 18. 20:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tortúra, fél nap alatt le lehet zongorázni. Az, hogy hová vagy bejelentve, sokat nem oszt-szoroz, az ügyintézők ezzel simán megbirkóznak, de akkor sem értem, neked mitől lenne jobb, ha már nem az lenne a lakcímed?
2022. márc. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyébként az átírásokat ma már online is el lehet intézni.
2022. márc. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát az új tulaj nélkül, te nemigen tudod intézni az átírásokat.

Az új tulaj tudja nélküled, ahhoz elég vinnie az átadási nyilatkozatot az aláírásoddal. De ha akarod, mehetsz vele, intézhetitek majd közösen.


A lakcímbejelentést elintézheted már most arra a címre ahol ténylegesen laksz, ez annyiból egyszerűsít, hogy akkor a szerződésben már az új címed lesz.


Pár éve intéztem a szüleim itteni lakásvásárlása után, csak be kellett menni, sort kivárni, tortúrának nem nevezném.


Kb fél éve apu halála miatt megint kellett átíratni az órákat, az macerásabb volt, mert ugye a "leadó" nem tudott már semmit aláírni, de a sima vásárlásos szerintem 1-2 nap maximum, de azt tényleg szokta intézni a vevő.


Ha később mégis vita lenne, neked akkor is ott a szerződés meg az átadó nyilatkozat, hogy az afölötti állások már nem a te nyűgöd.

2022. márc. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi a birtokbaadasi jegyzőkönyvben rögzítettük az óra állásokat. Két tanúnak alá kell írni mert csak így hivatalos a dokumentum.

Ugyanitt lehet rögzíteni azt, h kötelezed magad arra, h 3 munkanapon belül kijelentkezel. ( nem tudom mennyi a törvényileg előírt határidő, de nagyon rövid)

Így az ügyintézés nagyon gyorsan ment.

Ne izgulj, nálad sem lesz semmi gubanc.

2022. márc. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!