Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vennék egy házat én lenék a...

Ddr12345 kérdése:

Vennék egy házat én lenék a tulajdonos édesapám pedig a haszonélvező de édesapámnak vannak tartozásai amik már végre hajtás allat vannak ijen esetben le terhelheti az ingatlant a végre hajtó?

Figyelt kérdés
2022. márc. 20. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Minek akarsz haszonelvezot megjelolni haz vasarlasakor...?
2022. márc. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 qkker1 ***** válasza:
100%
Nem.
2022. márc. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, de a haszonelvezo kitehet téged a lakásból.

Biztos hogy fel akarsz bárkit is jogositani erre?

2022. márc. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Minek lenne haszonelvezo? Csak akkor legyen haszonelvezo ha ajandekoz penzt a hazvasarlashoz vagy vesz fel neked ra hitelt amugy meg semmi ertelme es elonyod sem lesz belole, csak hatranyod mert az alairasa nelkul eladni sem tudod.
2022. márc. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

"az alairasa nelkul eladni sem tudod"

A haszonélvezőnek nem kell hozzájárulni.

A tulajdonos azt csinál az ingatlanával amit akar (a haszonélvezet fenntartása mellett)

2022. márc. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ki akarsz tolni magaddal?
2022. márc. 21. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nem mégis apukád venné a házat, csak nem a saját nevére... akkor neked tényleg nem éri meg.
2022. márc. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%

5-ös, azért nem pont így van ez. Igen, valóban eladhatja a tulajdonjogot ha van aki nagyon nyomott áron megveszi haszonélvezeti joggal terhelten. Budapesten, vagy nagyvárosban, esetleg.

Nekem is van haszonélvezetem a gyerekem lakásán, még a közműveket is úgy tudtuk átíratni a vásárláskor hogy hozzájárulásom kellett ahhoz,hogy a gyerekem, mint tulajdonos, megkösse a szerződéseket, tehát nem én kívánom használni a lakást.


Nem terhelik rá az ingatlanra édesapád tartozását, de én óvakodnék attól ha rendezetlen az anyagi helyzete.

Nincs közöm hozzá, de ha Téged anyagilag támogatott inkább a tartozását rendezte volna...

Gondolom itt a szülő ragaszkodik ahhoz,hogy haszonélvezeti joga legyen a házon, bizonyára azért mert anyagilag hozzájárult /vagy fedezte/ a vásárláshoz.

2022. márc. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!