Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi ez az újabb árrobbanás a...

Mi ez az újabb árrobbanás a lakáspiacon?

Figyelt kérdés
Van két kisebb lakásom nyugat-mo-n, költözés miatt el akarom adni őket nyáron, így napi szinten figyelem a hasonló lakások árait. Az utóbbi egy hónapban gyakorlatilag az összes eltűnt a hirdetőoldalakról. Ha valami felkerül ebben a kategóriában 700 ezres m2 áron, egy héten belül törlik a hirdetést. 3,5 éve 450 ezer ft /m2 áron vettem őket, tavaly év végén még 550-600 ezer Ft /m2 volt a jellemző és sok be is ragadt, hónapokig hirdették. Most meg 700 ezer /m2-ért szinte azonnal viszik ha véletlenül jön egy újabb?

2022. márc. 21. 20:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Most lesz az építőiparban egy 30 százalékos áremelkedés, ez húzni fogja a használt ingatlanok árát is.
2022. márc. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezen nincs mit meglepődni, az euró az egekben, építőanyag árak szintén, a bankok már nem úgy kamatoznak mint régen és akinek van pénze az inkább ingatlant vesz mivel az a legegyszerűbb.
2022. márc. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Tavaly novemberben 57 millióra értékelte az értékbecskő az ingatlant amit megörököltem.

A héten fogom eladni 62,5 millióért - ennyit nőtt az ára 4-5 hónap alatt?

2 hétig hirdettem 65-ért, úgy voltam vele próba-szerencse aki akar alkudozni hadd tegye, legalább "örül neki" hogy jó nagyot lealkudhat.

Jött egy telefonhívás 62,5 milliós ajánlattal amibe nyilván azonnal belementem.

Vállakozó veszi meg egyébként, aki a 120 m²-es családiházat instant dózerolni fogja, és a tervek szerint a helyére épül majd egy többlakásos társasház.

2022. márc. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Jönnek ki azért érdekes cikkek jelenleg:


- Most jön csak a feketeleves: közel a két számjegyű lakáshitelkamat


[link]



Ha így elszállnak a lakás hitel kamatok akkor sajnos fele ekkora ! hiteleket sem lesz egyszerű felvenni.

2022. márc. 22. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Több oka is van. Az hogy nem látod a hirdetést, nem feltétlenül jelenti azt hogy eladták az ingatlant. Én ezzel foglalakozom 2000-ezres évek eleje óta. Közgazdasági alapja nem sok van a mostani emelkedésnek, megmondom miért.


Adott egy család, 2020-ban összbevétele 500.000 Ft netto. (csak példa).


Szeretne ingatlant vásárolni, hitelre. Melynek havi törlesztője 160.000Ft. Ételre szintén 160.000 ezret kötenek. Megveszik, törlesztik 20 évig, marad pénzük a hóvégén, örülnek.


Elérkeztünk 2022-be, infláció, hitelkamatok emelkedése, covid, háború stb.


Egy másik család szintén vásárolna ingatlant, egy picit magasabb áron szintén hitelből, a jövedelmük szintén 500.000Ft./hó


A törlesztőjük a hitelkamatok emelkedése miatt, már 200.000 Ft./ hó lenne.

Az élelmiszerre szintén 200.000-et költenek, mert fel ment az élelmiszer ára. És akkor még nem tankoltak a kocsijukba, nem mentek el utazni, stb.


Tehát nem vesznek fel hitelt, különben nem tudnának miből élni.


Az ingatlanpiacot, a bank és hitelpiac mozgatja és mivel csökken a háztartások hitelre fordítható bevétele, kevesebb ingatlant tudnak, vagy hajlandóak vásárolni. (Ez az alapeset, most a CSOK és egyéb dolgokat ne vegyük bele)


Akkor ha logikusan végig gondolod mi történt az elmúlt 2 évben, akkor csökkenni kéne vagy növekednie kéne az ingatlan áraknak?


Amit te látsz az a hirdetési árak emelkedése, nem pedig az eladási (valós) árak...


Óvatosan a becsléssel, mert a hirdetési nm2 ár statisztika messze nem a valóságot tükrözi.


1-es igen frekventáltabb helyeken, ahol vannak beruházások.


2-es Vagy részvényt, állampapírt, aranyat stb. Az ingatlan nem likvid, nem tudod akármikor eladni.


3-as Ez is hely függő,mindenhova nem lehet társasházat építeni. Gratulálok az eladáshoz :)

2022. márc. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én sajnos most veszek lakást, kb. több ingatlanos, de még az ügyvédem és hitelügyintézőm szerint is (vevőként) a legrosszabbkor az utóbbi 15 évben. Most kb. mindent megvesznek. Jól látod a hirdetések napokig vannak fent, amiket a mostani vagy egy-két hónappal ezelőtti átlag árakon tesznek fel. Persze amiket még drágábban, azok fent lesznek megint pár hónapig, amíg el nem éri az árszintjüket az áremelkedés.


Hogy mi az oka, hogy az utóbbi 5 év boomja még őrültebbé vált az utóbbi egy-két hónapban, arról az előző válaszolók már írtak jó pár okot.

2022. márc. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
21%

"Most kb. mindent megvesznek" Ez egy kamu. Ezzel etettek 2 éve az ingatlanosok. Most is ezzel etetik a népet.


Én nem tudtam venni, abból amennyiért eladtam. Ezért végeztem kőműves és egyéb építőipari tanfolyamot, most építkeznék, erre a telek és az építőipari árak szálltak el.


"hirdetések napokig vannak fent" ami jó áron van, jó helyen az persze hogy elmegy. A többit meg hirdetik évekig.

2022. márc. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%
Én adnék el ingatlant, de mindenki azt mondja drága. Én nem fogom azért annyira levinni az árát hogy 5 évvel ezelőtti áron vehesse meg bárki. Tudom bunkó dolog, de utána meg ott vagyok én,mint vevő, hogy nekem sem lesz pénzem a következő ingatlanra. És hitelt is úgy kapok ahogy kapok.... Ördög kör most ez egyik fél sincs jó helyzetben
2022. márc. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

7. Kb. 1 éve nézem az ingatlan hirdetések abban a városban és típus kategóriában, amiben venni akarok lakást. Tavaly tavasztól kezdve egészen télig folyamatosan bent volt egyszerre 50-60-80 lakás a kedvencek között elmentve az ingatlan.com-on, amik szóba jöhettek volna. Jelenleg kb. csak 20 lakást tudtam elmenteni, annyira nincs kínálat és darabszámra is látszik (kiírja az oldal), hogy sokkal kevesebb hirdetés van feltéve, mint fél vagy 1 éve volt.


Most a kamatemelések, infláció és a háború miatt valami bekattant sok embernél az utóbbi 1 hónapban és még többen akarnak lakást venni, mint eddig.


8. Neked nem kell sajnálkoznod, mindenki azt csinálja, ami a saját magának a legjobb. Külső okokból szokott elkezdeni esni az ingatlanok ára, nem azért mert az eladók jó szívből csökkenteni kezdik, ezzel nincs is semmi baj.

2022. márc. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

9.

"még többen akarnak lakást venni, mint eddig"

Lehet, de pont hogy a bizonytalanság miatt lehet h nem.

Nem kell mindent elhinni amit a portfolión írnak :D


"1 éve nézem az ingatlan hirdetések" Én meg 15 éve. Hidd el rengeteg oka lehet annak hogy egy hirdetés lekerül. Aztán fel kerül ugyanaz a lakás, más ár tartományba, ahol te nem keresel. Vagy nem. De lokáció függő, nekem is volt ilyen mentett listám, egy nincs meg amit 2 éve hirdettek. Egy-kettő max dupla áron.


Most telket keresek, találtam is, 2 hónapja lekerült majd tegnap felkerült 30%-al olcsóbban. Ez pont az az ár amire gondoltam. (Ilyen is van).


Az a baj, hogy a valós ingatlanpiacot mi nem látjuk. Max a hirdetési piacot.

2022. márc. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!