Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Magyarországon melyek a...

Magyarországon melyek a legélhetőbb települések 5-20 ezer fő közötti lakosságszámnál?

Figyelt kérdés
De még az is fontos lenne, hogy ne legyenek annyira elszállva az ingatlanárak mint pl szentendrén. Legyen szép a környezet és a táj, hangulatos legyen a település, alacsony legyen a bűnözés, legyenek munkahelyek, boltok, egészségügyi intézmények, stb. Vagy nem is tudom még mit szoktak nézni élhetőség szempontjából. De nálam az is fontos, hogy alacsony legyen a kisebbség aránya. Kérdezem ezt általános szempontból, hogy kinek melyik település tetszik ezeket figyelembe véve, másodsorban meg azért, hogy hová érdemes költözni lakás, vagy ház vásárlás miatt.

2022. márc. 27. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
valamit el kéne ezek közül engedned, de inkább 2t, hogy ne legyen elszállva az ár
2022. márc. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kőszeget tudom ajánlani, kicsit elfogultan, mert onnan származom, de pont emiatt valamennyire ismerem. A környezete gyönyörű, kirándulós-túrázós, a belváros gyönyörű. Ha nagyvárosibb dolgok kellenek, Szombathely 20 perc busszal vagy vonattal, és gyakran jár (busz a belvárosból indul, vonat kissé kijjebbről, de amúgy a taxi se drága a két város közt). Kisebbség, hát van pár százalék osztrák, pár horvát, meg a görögkatolikusok is kisebbségben vannak, de nem tudom, mi velük a gond. :)


Némileg hátrány, hogy munka kevésbé van, mint Sopronban, Ausztriának főleg a vidéki részével határos, emiatt vagy helyben találsz valamit, vagy Szombathelyen, osztrákékhoz legfeljebb gyümölcsöt szedni érdemes kimenni. Ezzel viszont jön, hogy a lakásárak sincsenek egekben.

2022. márc. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tapolca, Marcali, Tiszakécske
2022. márc. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szentendre nem esik az 5-20 000 fős kategóriába egyébként se.
2022. márc. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a szomszéd települést tudom ajánlani, itt az alföldön.

Mórahalom. nem sokan lakják, de a fürdő és egészség ügy elég magas színvonalú, nem olyan drága, nincsen sok kisebbség. A táj az unalmas, de alföldi viszonylatban vannak érdekességek, Szeged nincs messze tőle.

2022. márc. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Szabadbattyánt majdnem 5000 ember lakja, már lehet vannak ennyien, mert mostanában sokan költöznek be. Székesfehérvár kb egy köpésnyire innen. Viszonylag veszélytelen, cigányok vannak, de leginkább telepen, akik bent élnek a falu normális utcáin, ők kulturáltak és nincs baj velük. Van óvóda, általános iskola, konditerem, felnőtt játszó, focipálya, több bolt, dohányboltból is 3, posta, esti gimi, minimum 2 étterem, 2 pizzéria, 1 büfé meg cukrászda/kávézó is van. Kb egy kisebb csomópont, el lehet innen tekerni a pentelei erdőbe, fel Úrhidára, majd száguldani le a dombról, el lehet menni Tác-Soponya felé a kanális parti bicikli úton és meglátogatni Gorsiumot (római kori maradványok) vagy akár Nádasdladányig is lebiciklizhetsz, ahol ingyen be tudsz menni a kastélyba és visszafelé, ha éhes vagy, megállhatsz enni a polgárdii pékségeknél/cukrászdáknál vagy Jenőn ehetsz langallót, esetleg, ha úgy jössz vissza, ahonnan mentél, Sárszentmihályon tudsz fagyizni, ha épp olyan az idő.

Munka: benzinkút, posta, óvoda, iskola, dohánybolt, büfé, étterem. Néha keresnek a néhány üzembe is, ami itt van a faluban. Meg most sokat építkeznek, ha esetleg ilyen szakmában mozogsz, elkél a segítő kéz bicikli út aszfaltozás meg házépítés terén pl.

Pozitív: gyereket nevelni biztonságos itt, sok az új család, városhoz képest nyugis, de községhez képest forgalmas hely

Negatív: foghatsz ki pletykás szomszédságot, szórakozási lehetőség nem igazán van, max ilyen falusi események, meg kocsmák, ahova a helyi alkeszeken kívül alig járnak. Ha ilyen vágyaid vannak, hogy buliznál, akkor vagy házibulit szervezel az itt megismert haverokkal vagy bemész Fehérvárra, ahonnan 22:50-kor indulnak az utolsó buszok és 4:50-kor az első, szóval ezzel számolj, esetleg hazakeveredsz magadtól, vagy 6000-ért taxizol.

Más települések, amik nekem tetszenek, de nem tudok róluk ekkora esszéket írni:

-Sárvár: eléggé nyugaton van, szóval akár Ausztriába is át tudsz ingázni. Nagyon szép belvárosa van, jó fürdője, kicsi lakossága és van egy nagyon jó hamburgerezője. Wikipédia szerint van 2 általános és 2 középiskolája, de Kőszeg, Szombathely se esik messze tőle ilyen szempontból.

-Csákvár: város, kb Szabadbattyánnal egy méretű. Szép környezetben fekszik, a Vértesnél, de Fehérvártól messzebb van, a buszok is ritkábban járnak arrafelé

-Tata: 23 000-en lakják, viszont személy szerint én belé vagyok szerelmesedve. Imádom a tavait, a kilátót, a szép fás parkokat. Tatabánya, Budapest, Komárom relatív közelségében fekszik, tehát szerintem egész jó helyen van. Élni nem tudom milyen ott, de nyaralni voltam többször is pár napot és valahogy visszavágyom

2022. márc. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ahol elenyédző a cigányok száma.
2022. márc. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!