Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A kamatemelés mennyire állítja...

A kamatemelés mennyire állítja meg a rohamozó és egymásra igérő, az árakat feltornázó lakásvásárlókat?

Figyelt kérdés
Régebben az volt a kérdés, hogy mennyit sikerül alkudni az írányárból. Ma meg az, hogy a meghírdetett árnál mennyivel lesz több a vételár.
2022. ápr. 3. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Biztos szűkülni fog a piac, de hogy mennyivel azt nem tudja senki.

A zöld hitelt most lőtték le, az MNB töketlenkedik, ennek minden következményével. Egyelőre csak tippelgetni lehet. De én arra számítok, hogy felkapott (értsd normális, élhető helyeken, ahol most is keresett az ingatlan), árcsökkenés nem várható, sőt...

2022. ápr. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
fix áron hirdettem a telkem..aztán jött a meglepetés..a vevőjelöltek egymásra ígértek, majd egy oszták vette meg..a kezében volt egy skálaszatyorban a pénz. Még örült is, hogy ő nyert..én meg akkor szembesültem a piacgazdasággal..
2022. ápr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Majd a választások után kiderül, hogy hozzányúlnak-e a CSOK és babavárós pénzpocsékoláshoz. Mert majd az fogja kicsit visszább árazni a terepet. És előbb-utóbb úgyis az lesz, mert tarthatatlan, hogy a boldog-boldogtalan beígéri a 3 pulyát 25 milláért.
2022. ápr. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Orbánnak nemrég feltette a Telex a kérdést: a rezsicsökkentés marad választások után? Kitért a válasz adás alól, és annyit mondott választások után nyilatkozik...

Ha annyira meg akarná tartani akkor mondott volna egy igent, de nem így tett... ez valószínűleg érinti majd a rezsi mellett az üzemanyagokat és az ár szabályozott élelmiszereket. Bár utóbbi kettő főleg a kereskedőkön csapódik le.

A gazdaság romokban, csak meg kell nézni a tényleges adatokat, híradót meg nem szabad nézni. Utóbbi években tömény agymosásról és pánik keltésről szólnak a hírek pl: kiskorú nem átalakító műtétekről annyit beszélnek, hogy már nem is kell felvilágosítás a gyerekeknek. Minden héten min 1x téma az utóbbi fél évben legalább. A 8 éves keresztlányom erről beszél az osztálytársaival... egy éve még azt sem tudták létezik ilyen, vagy hallottak róla, de nem izgatta őket!

Európai felmérés például, az ingatlanok ára Magyarországon 5 év alatt 90%-al növekedett, míg az uniós országokban átlag 40-60%-al...

2022. ápr. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én most még épp tudtam lakást venni piaci hitellel. Tavaly kellett volna, de akkor még nem volt meg ekkora önerőm, hirtelen jutottam most nagyobb összeghez. Tavaly kaptam volna 3-4%-on hitelt, most csak 6,5%-ért kaptam. 3 millióval is több hitelt kellett felvennem ugyanolyan fajta lakásért, annyival mentek fel az árak fél év alatt. A törlesztőm is több lett 40 ezerrel mint tavaly lett volna, de végül ezt még épp tudom kényelmesen fizetni.


Nyilván azok az igazi szerencsések, akik még 3-5-7 éve tudtak lakást venni, de mondjuk azokhoz képest még én is szerencsésnek mondhatom magam, akik a jövőben akarnak lakást venni.

2022. ápr. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Most jön csak a feketeleves: közel a két számjegyű lakáshitelkamat


Link: [link]


Azért ha az ember esetlegesen tényleg kétszámjegyű hitelkamatra szorulna akkor sztem max a felét vennék fel az elmúlt évek 4-5 % kamaton adott hitel összegeknek.

2022. ápr. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Érdemben nem fogja befolyásolni amíg a gyerekeket kamatmentesen kp -ra lehet váltani.
2022. ápr. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
40-50 milliós kecokhoz az osztogatott 10 Misi már nem sok. Szoval marad a hitel. De az elmúlt 5 évben 4 szazalek körül adtak azert vettek fel sokan ekkora összegeket megerte. Nah mondjuk ha netán dupla ekkora lenne a lakashitel akkor már egy 15 milliós hitel is baromi sok lenne a végére. Sztem itt most pangás lesz.
2022. ápr. 5. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!