Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit jelent konkrétan a jelzálo...

Mit jelent konkrétan a jelzáloghitel? Biztosan hülye vagyok, de nem lehet az a lakás a jelzáloghitel alapja, amelyet venni akarok? Miért kellene ebbe 2 lakást is bevonni (a sajátomat, meg amelyet vennék)?

2022. jún. 8. 18:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
A lakás akkor a tiéd, ha kifizetted, addig nem. Nem adnak hitelt olyasmire, ami nem is a te tulajdonod!
2022. jún. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor minden lakásnak, amit venni akar az ember, annak kell egy jelzáloghitele, egy saját kifizetett lakás?
2022. jún. 8. 18:45
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell másik lakás.

Amit venni akarsz arra tesznek jelzálogot, és azt csak akkor törlik ha kifizetted a hitel. Addig nem adhatod el, illetve ha eladod, a vételárból először a jelzálogjog kedvezményezettje lesz kifizetve a teljes tartozás összegéig, és csak a maradék a tied.

Persze, a jelzálogjog mellé kell önerő is, és nem adnak több hitelt mint amennyire a saját ingatlanosuk becsüli e megvenni akart ingatlant ( annak is csak bizonyos százalékáigt).

2022. jún. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Természetesen nem akarom eladni, nem olyan vagyok. Egyedülálló 35 éves ember vagyok, nem valószínű, hogy lesz már párom, itt keleten medián átlagot kapok, amit már írtam is, ebből akarok kis panellakást venni magamnak, vagy kiadni bérleti díj ellenében. Adóstársként édesanyámat tudom majd bevonni, kb ő is annyit keres (250-260 nettó) kisnyugdíjasként, 60 évesen, mint én. Nem szeretném még a családi lakást is ebbe bevonni.
2022. jún. 8. 18:59
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérhet a bank plusz fedezetet ha nem elég az önerő, vagy a megvásárolni kívánt lakás piaci értéke alacsony.
2022. jún. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
35% önerőm megvan, direkt kiszámoltam. Mármint a lakás értékéhez képest. Szóval ha netán 1 millióval lejjebb értékeli a bank annak az állapotát, akkor meg nem 35 hanem 37% önerőm is megvan.
2022. jún. 8. 19:25
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látszik kockázatos ügyfélnek tart a bank (talán alacsony jövedelem, alacsony önerő, nem túl forgalomképes a kiszemelt ingatlan) ezért kér plusz fedezetet.

Van egy kockázatelemző programjuk. Beírják a válaszokat a millió kérdésre és a program eldönti milyen feltételekkel adható a hitel.

2022. jún. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem voltam még bankban, egyikben sem :) Szóval nem tudom mennyire vagyok kockázati tényező. Jövő hónapban kiderül.
2022. jún. 8. 20:09
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

"Szóval ha netán 1 millióval lejjebb értékeli a bank annak az állapotát, akkor meg nem 35 hanem 37% önerőm is megvan."


Azért ez nem igazán így van. Ha a bank 1 millióval kevesebbre értékeli a lakást, akkor azt az 1 milliót neked kell előteremteni, ugyanis az eladó a saját maga által meghatározott vételárért fogja tartani a markát. Minél kevesebbre értekeli a bank a lakás értékét, annál kevesebb hitelt ad neked, ergó több önerő kell.

2022. jún. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%
Netzes a 35%, 40-50% jobb lenne, olcsóbb lakást néznék inkább.
2022. jún. 9. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!