Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha lakóval veszek meg egy...

Ha lakóval veszek meg egy házat, az mennyivel csökkenti az értékét?

Figyelt kérdés
Idős bácsi lakik benne, haszonélvezeti joga van, én nem tudok beköltözni. Hány százalékot ér így a ház a piaci értékhez képest? van erre valami kalkulátor?

2022. jún. 20. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Egyedi megítélés kérdése. Az én szüleim 1954-ben vettek egy bérlő által lakott lakást abban a reményben, hogy a bérlő kiköltözik, ha megfelelő cserelakás-ajánlatot kap. Nem sikerült, a bérlő 25 év után halt ki. Barátnőm eltartási szerződést kötött egy idős hölgy lakására (azaz nem is vette meg !!) és a bennlakó 1 év után meghalt. Viszont kísérletezhetsz azzal, hogy megveszed a haszonélvezeti jogot a bácsitól olyan összegért, amiért a bácsi tud találni magának megfelelő lakhatást.
2022. jún. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


De tkp alkudhatsz, többet engedmenyt is kerhetsz..

2022. jún. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2-3-szor láttam életemben ilyen hirdetést, akkor a lakás piaci értékének 50-60%-áért árulták az ilyen lakások tulajdonjogát. Óriási a kockázat, ahogy írták lehet meghal jövőre, lehet még 20 év múlva is életben lesz.
2022. jún. 21. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszi amiket írtatok.

a haszonélvezet miatt alapból 20 % minusz, de ráadásul benne is lakik. így én tulajdonképpen nem tudom használni. ezért kérdeztem.

igazából nem megvenném, hanem tartozás fejében akarják rám iratni.

2022. jún. 21. 05:35
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mérlegelni kell. Mekkora a tartozás? Milyen érték a ház haszonélvezeti nélkül? Milyen idős a bácsi?

Ha nincs rá szükséged lakni, de mondjuk a gyerekeidnek 10-15 év múlva jól jön, akkor tök jó lehetőség is lehet. Ha albérletben laksz és ez egy zsákfaluban van, akkor lehet, jobban járnál a pénzzel önerőnek?

2022. jún. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire idős a bácsi? Még ha 80+-os, akkor is simán elélhet 10-12 évet...
2022. jún. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
- 10-50% .
2022. jún. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

"tartozás fejében akarják rám iratni."


Milyen állapotban van az ingatlan? Ha elviszi jövőre a

- tetőt a vihar,

- csőtörés/árvíz miatt elönti a pincét, alagsort a víz,

az mind a tulajdonos költsége!

2022. jún. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszi minden megjegyzést, megfontolom


leginkább az a kérdés bennem, hogy az épület értékét a körülményektől függetlenül is nehéz megítélni. akinek eladó, szerinte sokat ér, ha akarnék venni, nem ott vennék, ha teljesen az enyém lenne, eladnám, nem laknék benne, nem szerencsés az elrendezése, nem lehet hozzáépíteni, stb... sok szempont van, át kell gondolni

2022. jún. 22. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!