Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárlás után mi a...

Lakásvásárlás után mi a teendő a közös képviselővel?

Figyelt kérdés

Egy társasházi lakást vásárolok, jövőhéten lesz kulcsátadás. Ezután keressem fel a közös képviselőt? Mit fontos tőle kérdezni? Mivel sose laktam társasházba így ilyenek jutnak eszembe: mit tartalmaz a közös költség (szemétszállítás? Szennyvíz?) ? Hol tudom majd rendezni es milyen rendszerességgel a közös költséget?


Mivel a tulaj se lakott ott sose, ő se nagyon van képben. Miket érdemes kérdezni?

6ezer ft havonta. Debrecenben.


2022. jún. 25. 22:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Fel kell venni vele a kapcsolatot. Nagyon bonyolult volt erre egyedül rajonni?
2022. jún. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Kapsz egy számlaszámot, ahová utalni kell.

Vásárlás előtt nem kerested meg, van-e tartozás vagy bármi fontos információ?

2022. jún. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem kerestem. Most kulcsátadásnál irunk egy átvételit miszerint a tulaj rendezi addigi szamlait es a kozos koltseget!
2022. jún. 25. 23:53
 4/14 anonim ***** válasza:
60%

Érdemes megismerkedni vele, viszel egy üveg piát.

Hidd el, megéri. Anyám előtt csak úgy hajlong a közös képviselő. De nem is csoda, végre valaki normálisan beszélt vele és emberszámba vette.

2022. jún. 26. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

Én már most felkeresném helyedben a közös képviselőt. Még mielőtt megveszed a lakást. Mindenképp rá kell kérdezni: a kinézett lakásnak van-e tartozása a ház felé? ( közös költség elmaradás) A háznak van-e fenalló tartozása, hitele? Én arra is rákérdeznék, milyen felújításokat terveznek a közeljövőben, mennyi a felújítási alapja a gáznak? Van-e megtakarítása a háznak? Mit tartalmaz a közös költség? Hogyan tudod azt fizezni?

Tulajdoni lapra amúgy ránéztél, hogy a kinézett ingatlan tehermentes-e? Ezt még vásárlás előtt tedd meg. Ügyvéded, ugye, van?

2022. jún. 26. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
4# azt hittem ittatja.
2022. jún. 26. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezed, mit újítottak fel, mi van tervbe(közös szennyvíz, víz, szigetelés lépcs.ajtó stb). Kérsz egy példányt a társasági szabályzatból(jár). Lomtalanítás mikor szokott lenni, mikor, hol szoktak lenni a lakógyűlések,
2022. jún. 26. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ellenőrző lista:


- van-e tartozása a ház felé. Lakótárs(ak)nak van esetleg tartós tartozás? (Nálunk 60 lakásnál van 1db 120.000.- körüli és 1db 300.000.- körüli)

- háznak van-e fennálló tartozása, hitele

- társasház megtakarítása

- Mikor volt és milyen szinten felújítva: villamos-, szennyvíz-, fűtés-, víz rendszer.

- Mikor van tervezve fentiek cseréje esetleg.

- Bekopoghatsz a lakás alatt levő földszinti lakóhoz tapogatózni. (Ha nem veszi zaklatásnak.) Rendesen elfolyik a WC-nél/mosogatónál szennyvíz? Ha egy csöves a fűtési rendszer - Nincs nála hideg?

A legfelső lakónál nincs a tető felől beázás?


Milyen további közös vagy nem közös használatú helyiségek tartoznak a lakáshoz.


Ha van garázs, arra milyen feltételekkel lehet pályázni...


Elkéred a ház szabályzatát, és az egyéb sallangokat - amiket lakótársként alá szoktak iratni...

2022. jún. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hogy van e az eladónak az ingatlanra tartozása azt az ügyvéd megnézi a tulajdoni lapon.A társasház alapító okiratát is beszerzi.

A közös képviselő aztán mindet elmond kérdezés nélkül is,ami a lakókra tartozik.A fontos dolgok ki is vannak függesztve lépcsőház bejáratánál.Most van ilyen lakásunk,mi is "kezdők" vagyunk.

Az előzőek azért sok hasznos infót írtak.Ajándékot azért nem vittünk.

2022. jún. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos választ! Mielőtt bármit tennék, kellene aláírnom erről valami papirt/szerződést nem? A közös költséget se utalgatnám valami kispistának ha utána nem tudom bizonyítani...
2022. jún. 26. 10:10
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!